| Robotzzzi a întrebat:

Salut.E rusine sa fi virgin la 20 ani?

9 răspunsuri:
| Speed99 a răspuns:

Intreaba-l pe Ray. Saracu' are 27 si inca se ține tare.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu este rusine!
Virginitatea este o problema prea intima pentru a o discuta la colt de strada sau cu prietenii.
Iar momentul inceperii vietii sexuale, trebuie sa fie unul unic, minunat, cu o persoana pe care o iubesti mult si vrei sa i te darui.

| Freya1 a răspuns:

Nu este rusine din perspectiva mea dar ar fi ok ca atunci cand vrei sa faci asta sa iti gasesti o fata intelegatoare si la care sa nu i se para ceva iesit din comun virginitatea la 20 de ani

| GoldenZenith a răspuns:

Nu. De ce ar fi rușine? Era, daca in loc de 2 aveai 1 la vârsta.

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu, nu e o rusine ...de ce ar fi? In zilele noastre predomina sexualtatea afisata ostentativ de mass media si adolescentii tind sa creada ca e normal sa si inceapa viata sexuala cat mai devreme. Unii chiar mai devreme de 15 ani cand inca sunt niste copii si ar trebui sa aiba alte preocupari decat sexualitatea. Se lasa influentati prea usor de ceilalti cand ar trebui sa faca acest lucru la o varsta cand se simt cu adevarat preagatiti pentru acest pas. Faci pasul asta cand simti, cu cineva de care te leaga sentimente nu cu primul venit care iti propune asta. Daca vrei sa fie o experienta placuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E aiurea

| Ara997 a răspuns:

Depinde la cine si la ce te raportezi!
atentie, traim intr-o lume a stridentzei si a nonvalorii.

| Lion56 a răspuns:

laughing
E rusine mare sa nu fii inca de la 14-15 ani. Rusine e de partea copiilor care in loc sa se joace cu papusi sau sa ia o carte sa citeasca se apuca de altceva. Practic nu isi traiesc nici copilaria, nici maturitatea.
Dar avand in vedere in ce lume traim, unde e rusine si sa te nasti barbat si sa nu iti schimbi sexul sau sa nu te fi indragostit niciodata de o capra(discriminezi zoofilii), eu nu cred ca mai conteaza conceptul lor de "rusine".
Ca sa raspund deci, nu e rusine, e chiar de admirat asa ceva, un astfel de om dovedeste respect de sine deoarece nu se compromite. Nevoia sexuala obligatorie nu exista, e o inventielaughing nu exista ca trebuie sa nu ajungi virgin la 20 de ani, cu oricine, doar sa fie. Nici animalele nu fac asa. Asta e ceva ce faci in cadrul casatoriei cu o anumita persoana de care esti indragostit si consideri ca merita.
happy

| Curious1010 a răspuns:

Nu e, dar e bine sa treci la actiunewinking