| lorena98 a întrebat:

E un baiat in scoala cu un an mai mic (eu sunt a 8-a) care se uita la mine... uneori insistent, uneori derutat, uneori serios si uneori ca si cand ai studia pe cineva de jos in sus. Nu a zambit niciodata catre mine sau eu nu am observat. Oare ma place sau ce? Eu nu cred, dar nu ma pricep la baieti absolut de loc. Ve sfaturi imi recomandati? Cum sa-l abordez? Apropo mai demult i-am dat vreo 5-7 like-uri pe facebook consecutiv si nimiv, dar oricum am niste poze in care am iesit multmai mica sai naspa va in realitate si nu e genul de baiat timid, deloc. Voi ce credeti? Funda. Am mai pus intrebarea asta o data dar am nevoie de mai multe pareri. Unele persoane mi-au spus ca as putea fii pe lista lui negra. E adevarat. Ce ar trebui sa fac?

6 răspunsuri:
| Luka杀手的女孩 a răspuns:

Buna! Cateva like-uri pefacebook nu cred ca schimba ceva.Din descrierea ta de mai sus in care spuneai cum te priveste, s-ar deduce ca este timid, dar tu ai spus ca nu e.Mai bine ai incerca sa discuti cu el, fara emotii. Poti incepe asa"Buna(sau cum vrei tu sa il saluti)! Am vazut felul in care te uiti la mine, sper ca nu ti-am gresit cu ceva, dar daca da, te rog sa imi spui ca sa imi indrept fapta."si apoi probabil o sa incepeti sa vorbiti.
Sper ca te-am ajutat.

| gingergirl1 a răspuns:

Adica eu! laughing
Euu ti-am spus ce mi s-a intamat mie, dar nu ai de unde sa stii daca nu vorbesti cu el!
Omg...rolling on the floor

| Veromi321 a răspuns:

Asa e s-ar putea sa fi pe lista lui neagra si cred ca are ganduri intunecate cu privire la tine. Incearca sa-l intrebi daca are ceva sa-ti spuna. Nu cred ca te place iar daca te place probabil ca vrea ceva cu tine poate o aventura sau doar sa-ti faca rau. Ai de grija si fi mai atenta la ce reactii are daca intri in vorba cu el sau doamne fereste sa nu te atraga intr-o capcana. Nu te lasa dusa cu presul orice ar spune sau orice ar face. Revino aici si spune-ne ce ti-a spus sau ce mai face. Bafta happy

| SeeDifference a răspuns:

Te duci frumos la el si il intrebi ce ptoblema are cu tine. Vezi cum reactioneaza si iti dai tu seama...

| Sorinacio a răspuns:

Spune-i ce simti.

| ByCats a răspuns:

Incearca sa te apropii de el si sa ii afli parerea chiar de la el