| Whatthehell66 a întrebat:

n___n Sper sa ma puteti ajuta si pe mine cu niste sfaturi big grin. Uitati cum e :
Imi place de un baiat de la mine din liceu de aproximativ. 5 luni o_O..la inceput mi-a fost frica sa-l abordez asa ca am ales metoda mai simpla : facebook xD. Am inceput printr-un mic like. apoi el a dat back..am continuat asa cu like-uri vreo 3 luni. pana intr-o zi cand imi spune ca mi-a facut portretul >8- [este foarte bun la desen]. De atunci vorbim in fiecare zi pe facebook si cate 3-4 ore. despre orice, niciodata nu ne plictisim unul de altul.
Problema e alta. el e putin cam timid. la liceu daca ne vedem abia daca ma saluta. insa, l-am surprins de multe ori uitandu-se insistent la mine, iar cand ma uitam si eu la el intorcea privirea sau se uita in jos. sau cand treceam pe langa el ma studia cu privirea din cap pana in picioare etc.
Mie mi-ar placea sa vorbim si fata in fata, nu doar in mediul online. insa mi-e cam rusine sa-l abordez eu prima..fiind fata, astept ca el sa faca primul pas. dar vad ca numai nu-l face.
Nu stiu cum sa-l fac sa vrea sa vina la mine intr-o pauza sau stiu eu cand. si sa incepem o conversatie..asa cum facem si pe facebook... sau sa mergem la o cafea, ceva. orice!
Din cum se manifesta ar da semne [zic eu] ca ma place.
Chiar nu stiu cum si ce sa fac. Deci, daca aveti ceva idei. o sa le iau pe toate in considerare. big grin
Multumesc mult!:* [si scuzati daca apar greseli de scriere].

Răspuns Câştigător
| WildDream a răspuns:

Propune-i, in timpul unei discutii de-ale voastre, sa iesiti la un suc, cafea, plimbare etc. si vezi ce zice. Daca e asa timid cum zici o sa fie mai usor sa va apropiati intr-un mediu unde sa fiti doar voi doi. Asa tu astepti sa faca el un pas, el o astepta asta de la tine si nu mai face nimeni nimic. Nu-ti ia capu daca ii propui o iesire, abia asa vezi cum reactioneaza si el si daca e interesat sa iasa cu tine...