| Andreeaioan115 a întrebat:

Salut,eram micuta de 9 ani,si aveam o pisica crezand ca este baiat,si era insarcinata si eu mereu ma jucam,o impingeam,putin o loveam, dar era si un motan care o musca tare, si ea a nascut pisoi morti.am pe constiinta asa-i? sunt foarte trista

5 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Nu are cum sa fie vina ta. Tu nu ai lovit-o atat de tare incat sa moara pisoii, tine cont ca corpul protejeaza sarcina, chiar si de socuri mecanice. Mai repede daunezi unui organ, decat sarcinii. De regula pa pisici, la prima sarcina sunt probleme, adesea mor toti pisoii. Si vreau sa te mai rog ceva, nu te lua dupa toti userii, multi sunt copii care dau sfaturi fara sa simta nici o responsabilitate.

| 6Anonim9 a răspuns:

Eu cand eram mic am facut unele scene mult mai sadice cu pisicile, iar acum nici n-ai idee cat regret. Am acum doua pisici, sunt tinute in puf, rasfatate cu tot ce trebuie. Iar pe alea... Pfu... Ce copil tampit am fost. Treci peste, ia-ti o pisica si rasfat-o cat poti, ca sa compensezi raul cu mult bine.

| Andreeaioan115 explică (pentru 6Anonim9):

Adica ii am pe constiinta?

| 6Anonim9 a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Cam asa...

| Alexandra69020406 a răspuns:

Din păcate, sunt sanse sa fie si vina ta.
Nu ai de unde sa stii. Poate pisoii erau bolnavi si nu au putut supravietuii.