| valentin_6990 a întrebat:

Eu sunt zodia pesti si dupa cum se stie pestii sunt niste persoane mai retrase, timide, linistite...credeti ca ma pot schimba sa fiu si eu mai indraznetz? si dispozitie am foarte rar... dar cind am mi se elimina mult din timiditate... aveti vreun sfat ceva pentru mine? va rog mult!

14 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Da, incearca Durex.

| Ceva ciudat. a răspuns:

Hey.si eu sunt zodia pestibig grin...si inainte eram al fel de timida si retrasa ca si tine... dar eu cred ca acest lucru depinde de persoanele din jur... iar eu am niste prieteni mai tupeisti...si m-am obisnuit sa fiu si eu asalaughingbig grin

| oana_1897 a răspuns:

Buna Valentin. Dupa parerea mea nu cred ca zodia ta e de vina si nu ea produce timiditatea ta...totul consta in felul tau de a gandi si de a te aprecia. Ca sa scapi de timidiatate trebuie sati invingi temerile, sa ai mai multa incredere in tine si sa iei orice esec ca pe un nou inceput.(eu asa am scapathappy )ciao

| remus a răspuns:

Sant si eu in zodia pestilor, tu esti; inteligent, frumos, cuminte mult mai deosebit decit alte zodii, capul sus, vointa, curaj, incredere si vei reusi fii sigur, ascultati parintii si inima. SUCCES!

| girlxx21 a răspuns:

Hmm.si eu credeam ca cei nascuti in zodia capricorn sunt cele mai timide persoane.eu sunt Capricorn pot spune ca inainte eram mai timida chiar foarte timida. Dar nebunia mea m-a facut sa trec peste asta. Nu mai tin cont de ce crede unu si altu despre mine chiar nu ma intereseaza parerea nimanui si nu imi pun semne de intrebare."daca ma port asa... oare ce va crede despre mine?" NU. Daca ai un grup de prieteni al tau. te poti desfasura intr-un fel astfel uiti de timiditate. Incearca sa consulti si un psiholog el te poate ajuta cumva, noi nu avem astfel de experiente.

O zi buna!

| allube a răspuns:

Pot sa-ti spun ca mie zodia asta mi se pare cea mai rea dintre toate (intre noi si ceilalti fiind spus si eu sunt tot din zodia asta). Dar ca sa vedem partea plina a paharului, pestii sunt persoane optimiste, vesele, enigmatice, foarte buni confidenti, cu atractie spre arte, stiinte oculte etc.Indrazneala, ca sa spun asa, trebuie sa ti-o cultivi.Trebuie sa te gandesti la calitatile tale si sa incerci sa le pui in valoare si sa te bazezi pe incredere in tine, stiinta, si sa stii ca oameni sunt toti si chiar daca gresesti nu e moarte de om. Ce sa facem daca nu ne-am nascut toti tupeisti? Esti inca tanar, dar cu timpul te vei mai schimba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut valentin.eu sunt angelo nu cred ca zodia pesti are vreo legatura cu comportamentul tau si cu timiditatea ta...tot ce conteaza ii grupu de prieteni colegi si cat de usor te poti integra in anumite grupuri...chiar si familia conteaza foarte mult... daca vrei sa mai discutam ma gasesti pe id angelopatrik...bafta in continuare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fi mai increzator in tine!
Nu cred ca exista nici un motiv sa fi timidwinking
Dar nici prea indraznetz nu este bine laughing
Cand am venit de la tara cu niste prieteni vb de un tip din clasa lor
Si ala super indraznetz .adica trebuie sa ai mult tupeu sa injuri profii si sa vb urat cu ei laughing
xoxo
by zui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sall...incearca atunci cand esti in grup adica in gasca ta sa nu te mai simti retras...sau mai stiu eu cum incearca sa fii tu.schimba cate ceva la tine la fizic sau la moral...schimba genul de muzica cu ceva mai ritmat.si fa cate mai multe intalniri amici tai. fara sa mai fii cum erai o data...sau din punctul meu de vedere...schimba grupul ceva mai multa adrenalina...cred ca stii ce vreau sa sp? nu-i asa? succes! pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma doare undeva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te uita ca esti timid.fii indraznet la orce pas nu trage la nimeni atentie ce zic. tu fii asa cum vrei tu!"succese mai departe, sper va fi totul super"

| Deea_1936 a răspuns:

Eu nu cred ca zodia te influenteaza, sigur poti fi asa cum vrei tu ...cand ai acele momente, ai incredere in tine bafta!

| mada_9638 a răspuns:

Sincer sa ti spun e o zodie ff speciala, multe calitati interesante, si ff grea de inteles... daca vrei sa te cu adevarat sa te schimbi nu depinde de zodiewinking

| valentin_6990 explică:

Ms mult all pentru ajutor... o sa incerc sa nu imi mai pese ce crede lumea despre mine daca fac ceva nu cum trebuie.asa cred ca o sa fiu mai ok. inca odata mersi!