| Anonim360ro a întrebat:

Salut, eu vreau sa imi gasesc un prieten, dar sunt prea grasa si nici cum nu pot slabi, ce sa fac? Puteti sa ma ajutati, va rog?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Foloseste o dieta de slabit in paralele cu 2 ore/zi de sala, unde te urci pe bicicleta si alergi, si in 2-3 luni, dai jos 10-15 kg.

| OldSoul a răspuns:

Iti cauti si tu un prieten care e in aceeasi postura ca si tine.

| WaterDrop a răspuns:

Ar fi ajutat sa mentionezi si greutatea, inaltimea si varsta.

Fa analize pentru hormoni sa vezi daca chiar nu poti slabi.Chiar si in acel caz exista tratamente. Discuta cu parintii tai despre asta si explica`le ca trebuie sa te ajute pana nu este prea tarziu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Consulta un medic nutritionist doar el poate preciza daca intr-adevar nu se mai poate face nimic sau, chiar din contra!

Nu te astepta la vreun "Fat-Frumos" ci incearca sa-ti gasesti sufletul pereche printre cei de seama ta.In plus nu doar frumusetea conteaza, conteaza si ceeea ce uni numesc "suflet-ul" sau "frumusete interioara".