| anonim_4396 a întrebat:

Salut fratilor, o sa va pun o intrebare cam stupida:
Ziceti'mi si mie cum sa fac sa o intreb pe o colega de care imi place, si stiu ca si ea ma place, daca vrea sa fie cu mine... sunt destul de timid sad si vreau sa aflu un mod de a o intreba, dar nu unul directwinking Funda si voturi la cat mai multe raspunsuri daca le primesc big grin

Răspuns Câştigător
| Rebeca_5235 a răspuns:

Uite o mica sugestie

Vorbeste cu ea asa cand aveti timp de o conversatie mai lunga. Discutati despre tot felul de chestii, apoi ajungeti sa vorbiti despre prieteni de ai vostrii. Sunt sigura ca aveti niste prietenii care sunt impreuna si puteti discuta despre ei, despre cat de bine/sau de rautongue se inteleg. Apoi spune-i ca ar trebui si tu sa incerci la un moment dat o astfel de relatie, cu cineva potrivit. Depinde acum de reactia ei. Daca ti se pare ca e respingatoare clar nu o mai intrebi, dar daca vezi ca si ei i-ar place o relatie atunci intreab-o ce i zice sa incercam o astfel de relatie sa vedem cum merge?

sper ca am ajutat

2 răspunsuri:
| dadonexus a răspuns:

Incearca sa o inviti la un suc, film sau la o plimbare in parc dar doar ca amici si in timp o sa se lege totul de la sine iti garantez. Daca nu merge asa incearca sa ii dai mai multa atentie gen mesaje sau un telefon din cand in cand iar la scoala intra cu ea in vorba.

| Bibi_1645 a răspuns:

Pai mai bine nu o intrebi... Mai bine surprinde-o cu ceva happy Invit-o pe afara, in oras. Daca nu vrea sa mergeti doar voi doi, mai cheama 2-3 prieteni/prietene (nu unul singur big grin), dar acorda-i ei cea mai mare parte din atentie, fa-o sa rada, sa se simta bine dar fara sa exagerezi happy. Succes!