| anonim_4396 a întrebat:

Deci...am o intrebare:
imi place de o colega de la mine din clasa si vreau sa aflu cumva daca si ea ma place.Cand o mai intrebam din cand in cand ceva pe mess de teme sau ceva de multe ori ea incepea un nou subiect de vorba; la scoala sta cu 2 banci in spatele meu si cand ma mai uit in spate din cand in cand ea sa uita cu ochiul pe ascuns la mine si intoarce repede capul.Asa si cand jucam jocul adevar sau provocare pe mess a provocat-o cineva sa ma intrebe daca vreau sa fiu cu ea si parea ca o intereseaza raspunsul.deci vreau sa stiu cum pot afla daca ma place caci faza e ca are prieten dar se lauda cu el de multe ori cand sunt langa ea.....ps am 14 ani si nu vreau sa o intreb fata in fata sau pe messsadsunt mai timid de fel)funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hai sa-ti zic o chestie: la fete zburda hormonii la varsta asta si habar n-au ce-i cu ele, deci au tendinta sa le placa de toti aia care le baga-n seama. ca si la baieti dealtfel. eu zic sa o lasi in pace cu prietenul ei ca te va incurca. ti-am zis ca nu au habar ce-i cu ele deci nu te astepta la un raspuns pozitiv in cazul in care o intrebi.

3 răspunsuri:
| resemnat a răspuns:

Deci...ajungi in fata ei, tragi aer in piept si o intrebi daca te place.

te uiti la ea si vezi cum reactioneaza, ce gesturi are...ce iti raspunde e mai putin important (poate sa zica da si in inima ei nu, sau poate invers)!

sper ca te-am ajutat! mult noroc!

| rockmeout a răspuns:

Eu zic ca daca are prieten e mai bine sa o lasi in pace. Daca nu ar avea, ai putea sa incerci sa afli mai multe.

| Finlandianebuna a răspuns:

Nu cred ca te place, am patit-o, si m-am facut de ras, la varsta voastra fetele sunt foarte curioase sa vada daca sunt placute de alti baieti, Deci sfatul meu e ...las-o moarta