| CristiCriss20 a întrebat:

Salut! Fumez de ceva timp si recent m-am apucat sa fumez vape fara nicotina si voiam sa stiu daca este sanatos sau daca se intampla ceva daca il pufai

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vappingul nu este sanatos, deoarece contine substante chimice care intra direct in plamani, modificand alveolele pulmonare si provocand boala numita "popcorn disease", care duce la cancerul de plamani si moarte.

https://www.medicalnewstoday.com/articles/318260#symptoms

| CristiCriss20 explică (pentru Violleta2022):

Chiar daca nu au nicotina
Fumez niste vapeuri de unica folosinta cu fructe

| Violleta2022 a răspuns (pentru CristiCriss20):

Acelea au chimicale si sunt mai toxice decat nicotina.

| alexiulian15 a răspuns:

Ba eu zic sa te lasi de fumat sau de orice lucru care contine nicotina sau fara, in primul rand iti pui sanatatea in pericol sunt bani aruncati pe degeaba pe niste chesti pe care iti fac rau la sanatate cu bani pe care le dai pe tigari poti sa iti cumperi alt ceva din bani pe care le dai pe tigari.