| paul0507 a întrebat:

Fumul tutunului al tigaretelor cu mentol se simte mai putin decat tigaretele normale? (in gura, piele, haine, etc)

5 răspunsuri:
| devilshelp a răspuns:

Depinde cat fumezi. Daca bagi un pachet intreg o data normal ca se va simti indiferent daca au fost cu mentol sau nu.
De obicei daca fumezi o tigare dureaza 45 de minute de stat afara ca sa iti iese mirosul din haine/par. Daca fumezi 2 se va dubla timpul, deci 1 ora jumate de stat. De obicei cele cu mentol nu sunt atat de puternice, dar tot se simte mirosul. Incearca sa stai in picioare cand o fumezi ca sa nu se prinda atat de tare

| paul0507 explică (pentru devilshelp):

De ex 1 pachet/saptamana. Se simte la fel de tare fumul in par, piele, haine decat 1 pachet/saptamana tigarete normale?

| devilshelp a răspuns (pentru paul0507):

Pe saptamana nu ti-as putea zice, dar 1 pachet/3 zile de tigari mentolate se simte mai putin decat cele normale. Totusi nu e o mare diferenta, ambele tipuri au mirosul specific. Incearca o saptamana de proba si vezi

| lol124356 a răspuns:

Buna! Țigaretele cu mentol au un miros mult mai ciudat și mai intens decât cele normale, eu am fumat o perioada Vogue mentol și aveam un miros mult mai neplăcut fata de perioada in care fumam țigarete normale.

| paul0507 explică (pentru lol124356):

Adica in gura se simte la fel de tare fumul mentolat comparativ cu un pachet de tigari normale?