| Famelia11 a întrebat:

Funda! Azi, am venit de la scoala si trebuie sa invat pentru testele initiale( mate) si am si la alte materii. dar i-am promis unei prietene ca inainte de invata o s-o ajut sa-si faca un filmulet ( de acela in care ruleaza poze cu mel) si trebuiau scanate pozele la imprimanta si nu mergea. Mam enervat asa tare ca am inceput sa plang de nervi La 4 jumate trebuia sa merg cu fetele in oras sa ne distram putin. Si, deci eram suparata si vine mama acasa cu o bluza pe care a cumparato pentru mine dar care era putin mica. Asa ca m-a trimis pana la vecina mea ( de la care a luat bluza ) sa eu marime mai mare. Eu i-am zis ca nu am timp sa merg pentru ca trebie sa fac filmul sa invat si sa merg cu prietenele. Atunci a inceput sa tipe la mine si imi spunea ca nu sunt in stare de nimic si i-a zis asa :'numai tu crezi ca probleme. da`eu nu am?" si tot a tipat pana cand iar ma apucat plansu si a plecat inapoi la serviciu. Si dese ori ne tot certam. Nu are niciodata timp sa ma asculte sau cand vreau sa-i spun ce patesc sau ce fac zice ma sa-i spun mai incolo. dar pana la urma nu mai apuc sa-i zic. ce pot sa mai fac. nu am cu cine sa vorbesc sau sa-i spun totul despre mine... sau cum ai zice. sa barfesc. prietena mea e plecata pe parcursul scolii in alt oras si nu prea tinem legatura. ce sa fac? uneori ma simt asa singra. va rog. un sfatstraight face

Răspuns Câştigător
| catearina3211 a răspuns:

Buna,am avut si eu o astfel de problema(mama nu avea timp sa ma asculte)dar intr-o zi am rugato sa ma ascule,eam marturisit de faptul ca imi lipseste,ca as vrea sa petrecem mai mult timp impreuna si sa stii ca a functionat,de acum imi este ce mai buna prietena,pot sa vorbesc cu ea pe ori ce tema si nu va striga ci ma va sustine sau ma va incuraja,ear daca mama ta pur si simplu nu va reactiona la sentimentele pe care le ai nici nu stiu. Poate sa iti faci niste prieteni noi,si adevarati, cu care vei putea sa te intelegi, bafta

2 răspunsuri:
| Rayzzor a răspuns:

Cati ani ai? incearca sa o faci pe mama ta sa te asculte, dar daca nu reusesti, nu plange.Mama ta este prea stresata, de aceea e nervoasa si tipa.Incearca sa o ajuti si sa o faci sa se relaxeze. daca nu merge, orice ai face NU ii comenta inapoi sau NU tipa.Da-i dreptate mereu. Daca nu merge cu mama ta, incearca sa iti gasesti un prieten,chiar daca nu e in oras,cauta pe facebook, ceva si spune-i lui, dar ai grija sa fii sigura ca nu este hacker sau cv de genu asta^^. apropo, stiu ca am mai intrebat, darr raspunde-mi cat de repede poti, cati ani ai. Poate te pot ajuta eu happy

| Bubuxx a răspuns:

Daca a inceput sa tipe la tine inseamna ca nu-ti e prietena, trebuia sa inteleaga ca ai de invatat si ca testele astea sunt foarte importante.