| AndreiBoiser a întrebat:

Salut! Ieri am comandat o țigară electronică folosind easybox.
Pe eMAG îmi spune"de prezentat la livrare:cartea de identitate "(eu neavand 18 ani) întrebare este, se poate da retur daca nu ai scos pachetul din easy box? A doua întrebare este, am cum sa iau pachetul fara buletin? Sau cum funcționează chestia asta cu buletinul, ce trebuie sa faci cu el?

1 răspuns:
| raffl3boi a răspuns:

E o mica "tzeaka".

In primul rand, mi s-a intamplat la 6 comenzi sa spuna "De prezentat la livrare: carte de identitate", 4 dintre ele fiind aduse de curier, restul de 2 fiind aduse la easybox.

In al doilea rand, cum sa iti verifice buletinul daca ai comandat la easybox? Te duci, bagi codul primit prin SMS si daca deja ai platit folosind cardul, ti se va deschide cuseta. Daca nu ai platit deja, vei plati acolo, fizic, tot cu cardul. Nu sta nici un curier acolo sa te astepte pe tine 2 zile sa vii sa-i arati buletinul.

Nu faci absolut nimic cu buletinul. In general poti comanda orice vrei, fie el interzis minorilor... nu au cum sa te verifice.