| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de o colega. Faza e ca ea e super frumoasa iar eu nu sunt chiar asa de frumos (nu ma consider frumos din cauza acneei). De inteles ne intelegem okay desi din comportamentul ei pare ca vrea sa fim doar prieteni.
Credeti ca ar trebui sa ii zic ca o plac? Daca o sa zica la alti colegi si apoi o sa inceapa sa faca misto de mine?

5 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Nu, ca daca te placea iti dadea semne clar si le observai, ramai doar prieten, asta este, nu ai ce face. Deci colegii nu or sa rada ca nu o sa-i zici ca o placi, altfel da, o fi posibil sa rada, pentru ca ea poate gasi oricand pe unu cu aceiasi nota fizica ca a ei. Nu te place, e clar.

| Sofer a răspuns:

Te bagi in vorba subtil, ii faci complimente si vezi ce iasa.

| GouDidodino a răspuns:

Nu trebuie sa fii frumos ca sa pui vanata pe ea, trebuie sa o faci din vorbe, sa ai papagal, spune-i ce vrea sa aude sa se simtă bine.

| tommacbilbobconstantin a răspuns:

Nu te grabi sa-i spui ca o placi. Spune-i atunci cand esti tu pregatit si nu te simti in zona de friendzone (daca stii cum zic).

| Elenaa29 a răspuns:

Paiii daca iti da de inteles ca vrea sa fiti doar prieteni ar trebui sa nu te grabesti asa de tare..incearca sa nu fi foaarte insistent cu ea... poti vorbi cu ea ..arata-i ca esti amuzant si ca ai un caracter fain. Dar daca vezi ca nu merge si ca ea continua sa te vada doar ca pe un prieten poti renunta (desi poate ti-ar fi greu) ..sunt multe fete pe lumea asta.
Iar faptul ca ai acnee n-ar trebui sa-ti creeze imresia ca esti urat..nu-i ceva permanent..va trece.
Mult succes! happy