| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de o fata si nu prea suport sa o vad cu alti baieti( chiar daca nu suntem impreuna) Voi ce credeti? E ceva in neregula cu mine? Ar trebui sa ii spun ca o plac?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este! Reactia ta nu este una normala!
Nu poti fii gelos si nu poti controla pe nimeni, ca nu-i propietatea ta.
Invata sa te stapanesti si sa intelegi ca asa ceva nu este nromal si nici sanatos.
Da, spune-i daca iti place de ea.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să nu cumva să îi spui că o placi! Așteaptă vreo 20 de ani, și pe urmă...

| Mosotti a răspuns:

Normal ca e ceva neinregula, ce treaba ai tu cu cine e ea? Atat timp cat nu iti e iubita, daca iti devina iubita este altceva. In general nu se prea zice "te plac", o inviti la o plimbare, la o terasa, la un film, si daca accepta e clar ca te place, dar nu, nu te place, ca daca te place abia asteapta si ea sa fie cu tine si accepta.
Plus ca daca te placea iti dadea semnale si simteai, daca nu ti-a dat inseamna ca nu te-a remarcat, insa fa cum am zis si vezi daca accepta.

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să vorbești cu ea altfel îți pierzi timpul.

| GouDidodino a răspuns:

Ar trebui sa iti vezi de treaba ta

| anonim_4396 explică (pentru GouDidodino):

Pai de ce?

| GouDidodino a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru ca am impresia ca a devenit o obsesie pentru el

Răspuns utilizator avertizat
| madalinrazvan a răspuns:

Esti gelos, asta e un semn bun. Eu zic sa sa mai astepti putin, poate observa ca o placi. Si stai linistit, nu e nimic in neregula cu tine. Daca nu mai rezisti, spune-i ca o placi. Mult noroc

| sadrian46 a răspuns (pentru madalinrazvan):

E semn bun, gelozia, dar meteahnă rea, care strică viețile oamenilor, Ce-i prea mult, nu-i bun.