| sarams3 a întrebat:

Salut! Imi place de un baiat de 3 ani și nu știu cum sa il fac sa ma bage în seama. Vreau sa ii atrag atentia sa il fac interesat de mine, sa ma placa. Vreau sa fim impreuna și sa il sarut dar nu știu cum sa o fac! Am avut curajul sa ii spun în fata ce simt și nu a ieșit prea bine. Baiatul imi da semne ca ma place dar eu știu ca de fapt el nu ma place. Noi nu vorbim aproape niciodată unul cu celalalt deși suntem în aceeași clasa. Va rog ajutați-ma! PS: Amandoi avem 13 ani.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La 13 anisori ai vostri ar trebui sa aveti alte prioritati.

| AnemonaP a răspuns:

Nu poți face pe cineva sa te placa forțat, dacă nu o face natural, nu prea sunt șanse. Dacă i-ai spus in fata ceea ce simți și nu a ieșit bine, de ce mai incerci? Dacă ești conștientă ca nu te place, nu are rost. Încearcă sa îți găsești altul care sa merite happy

| Violleta2022 a răspuns:

Nu speria baitelul, ca nu se saruta de la anisorii astia.
In plus, nu poti forta pe nimeni sa te placa, ca nu-i papusa sa o pui sa faca ce vrei tu.

| Seimy a răspuns:

Eu zic sa mai aștepți nu prea sunt de acord cu relațiile la vârsta asta din mai multe motive. Si nu prea cred ca va fi un succes. Gândește ca ai sa ajungi la liceu o sa dai de chipuri noi si poate băieți mai super decât băiatul asta. Plus cand o sa te întrebe cineva de cand ești cu el si dacă scazi iese 13 ani o sa fie cringi. Cel mai bine e sa fiți prietenii foarte bunii. Si dacă înca o sa îți placa de el pe la 15 ani in sus începeți cu o floare cu Ieșiri, si sa spui si tu ca ai un prieten. Așa iubit la 13 ani fără supărare pare eșec total. Plus e bine sa îl lași pe el sa facă primii pași si exista prietenie foarte buna între peroanele de sex opus. Nu e nevoie de o relație.