| Laura B. a întrebat:

Deci, am si eu inca "una" problema. Sa incep cu inceputul. Eram o fata cuminte adica la locul ei cand dintr-o data a intrat un baiat in "viata mea". Adica! Ne cunosteam amandoi din vedere pana acum doua saptamani cand a intrat pe mine pe mass, ne mai vedeam afara si tot se baga cu mine in seama, pana cand i-a cerut unui prieten de-al lui numarul meu adica daca sunt si eu de acord si am tot vorbit prin sms-uri. Am iesit afara... ne-am distrat. Vreau sa spun ca eu am 14 ani, implinesc 15 si el 18. De vreo saptamana tot iesim afara dar el nu face nimic. Sincer, mie imi place baiatul si e de treaba dar nu vreau sa fac eu prima "pasul" acela. Adica el s-a bagat cu mine in seama si s-a dat interesat, mie sincer mi-e cumva sa-l iau si sa-l sarut. Sincer nu stiu ce are in cap. Adica oare ma vrea, oare nu. E el de fel mai rusinos si nu stiu eu? Chear nu stiu ce sa fac. Daca nu m-ar placea eu cred ca nu m-ar mai chema afara, si sa-mi trimita mesaje si sa ma sune. Asa, deci, eu acum sunt in clasa a 8-a iar in mai am examenele. Daca am fi impreuna, chiar acum luna aceasta nu as vrea sa fie foarte aglomerata, cum sa-i zic? Oricum, dilema mea e ca nu stiu ce are baiatul asta. Ma vrea sau nu? Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Mda, el e major si tu nu, dar tu esti mai hotarata decat el! Poate are el vreun motiv sa fie asa de moderat! De obicei baietii de varsta aia umbla dupa femei nu dupa copile! E o parere!

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pai si daca te vrea, tu te atepti sa te sarute dupa doar cateva saptamani? Sarutul apare intr-o relatie o data cu aparitia primelor sentimente, a unei schite de intimitate, adica dureaza 2-3 luni, mai ales la varsta voastra. Unde te grabesti asa?

| Marii a răspuns:

Vorbeste cu el. Spune-i ce simti, daca-ti raspunde la fel, e de bine, daca nu, inseamna ca doar ii place compania ta.
Dar daca-l placi atat de mult fa tu primul pas, nu scrie nicaieri ca baieti trebuie sa fie cei care-l fac, chiar va aprecia curajul tau. happy

| Pupily92 a răspuns:

Si eu am avut o asemenea "relatie"tot 2 saptamani, el major.imi vorbea cu "iubire","iubi" si pe mess, si prin sms.eu trebuia sa-l iau de mana, sa-l iau in bratze...si seara pe afara ma intreba daca-l las sa ma muste de gat. si eu i-am spun "nu", apoi noaptea pe mess mi-a zis ca sunt timida si nu l-am lasat sa ma sarute rolling on the floor in fine. el cica ma placea, dar eu il placeam pe actualul iubit day dreaming eu zic ca e timid.

| catthshshshs a răspuns:

Degeaba ne intrebi pe noi, vorbeste deschis cu el. De ce te feresti de el? Daca vrei sa aveti o relatie trebuie sa comunicati.Cheia este comunicarea happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.love struck:X! ei nu e rusinos.hai sa iti povestesc si eu ceva asemanator...eu cu prietenul meu ne-am cunoscut la un majorat, toti baietii de acolo dansau cu mine numai el nu ii punea pe toti sa imi faca poze si chestii de genul.pana la urma l-am luat eu de mana si sa dansam o melodie dar baiatul (DJ), A bagat' un bluzz.si eu l-am sarutat pe gat el pe mine pe obrazz.si tot asa pana cand.:*.love strucklove struck, iti zic eu simte ceva pentru tine dar crede ca el nu este de ajuns pentru tinelove strucklove struck. te'am pupat paalove struck:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si ce daca ii propui tu? Arata-mi o lege prin care se interzice acest lucru sau zice ca ar fi rusinos.
Nu erai o fata cuminte, ci una obisnuita. Cunosc o colega care a patit aceeasi chestie ca tine: n-avea prieten, era sfanta clasei, cand s-a gasit unu` s-o bage-n seama... s-a schimbar radical.
Asta inseamna ca nu cunostea adolescenta si a pasit din start prost.