| AnneMarie0205 a întrebat:

imi place de un baiat mai mare ca mine...cum fac sa mi dau seama daca si el ma place? nu am mai vorbit...ne am salutat acum cateva zile, dar de atunci nu l am mai vazut.nu suntem la aceeasi scoala si cand ne vedem suntem afara si el e mereu cu bikeri.ce sa fac?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu...primul pas e sa-i dai cerere de prietenie pe facebook. Te uiti pe profilul lui si poti deja sa-ti faci o idee despre el. Pe urma, daca iti accepta incepi vorbesti cu el pe chat ca sa va cunoasteti mai bine. Daca lucrurile merg, iesi odata cu el in oras si de aici te descurci tu... FUNDA?

| DarthRevan a răspuns:

Simplu,dragostea e simpla.In atractie trebuie sa se formeze o tensiune. Ceva din ambele parti. Odata produci tu tensiunea odata el.Pana se imfiripa ceva.Si sa comunicie cu tine. Daca vorbeste mult cu tine.Inseamna ca te place.Dar nu uita.Ca in dragoste, nu chiar ada de ros cum credem noi. Uneori sunt momente care fac parte din dragoste dar sunt mai neplacute.Dar asa invatam din chiestii grele.Multa bafta!
Sfat:Nu fi timida, incearca si tot asa, experimenteaza.

| RespiraSiInspira a răspuns:

Sunt baiat si pot sa iti spun un singur lucru.De obicei nu ne indragostim de cineva pe care vedem pe coridor si cu care ne salutam la Craciun si la Paste.
Daca nu te cauta nu te place, e destul de clar...

Dar cu privire la ce sa faci, asta e cu totul alta poveste. Fetele se indragostesc usor si involuntar, insa baietii se indragostesc mai greu.

Doar pentru ca nu e atras de tine ca ursul la miere nu inseamna ca nu ai sanse daca te apropii cumva de el. Poti incerca sa gasesti ceva prieteni comuni care sa va apropie sau poate o pasiune comuna.
Nu stiu cat de mult o sa te bucure raspunsul meu dar am vrut sa fiu sincer cu tine si sa te ajut...

Peacewinking