| Nikongirl a întrebat:

Hey!
Cunosc un baiat...mai mic ca mine cu un an. Si mereu cand ne vedem la scoala ma baga in seama gen "Hey? Ce faciii?"
Iar in parc m-a invitat sa stau cu el si am tot vorbit iar pe prietena mea cea mai buna nu o prea supota :-s
Ce ziceti ma place?

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Te place dar nu iti pot spune cat de putin sau cat de mult

8 răspunsuri:
| Nikongirl explică:

Suporta **

| DyNo a răspuns:

Sa stii ca pe baza acestor semne, nu poti fi 100% sigura ca te place.

| Nikongirl explică (pentru DyNo):

Am uitat sa mentionez ca el a fost singurul care nu s-a amuzat pe seama mea la faze penibile blushing Si mi-a cerut o bratara ( din acelea din silcon) daca are vreo relevanta.

| xJustJuss a răspuns:

Nu e potrivita rubrica...Dar hai.El poate vrea sa va imprieteniti ca sa ajunga la cineva, cel mai bine pui o prietena de a ta care il cunoaste destul de bine sa il intrebe... Daca esti sigura ca te place faci in asa fel incat sa fiti singuri si sa vorbiti despre asta, daca este timid faci tu prima pasul asta, trebuie sa faci anumite semnale (Gen: "Faci o poza cu mine" ) dupa de uiti daca e de acord sau nu. Funda?

| Andradalaura a răspuns:

Poate sa fie doar politicos ..si in ceea ce o priveste pe prietena ta daca nu o suporta sau nu chiar nu are importanta ..in orice caz o relatie presupune doua persoane ..prietena ta e in afara relatiei.

| Nikongirl explică (pentru Andradalaura):

Stiu ca prietena mea nu face parte din relatie... vroiam sa scot in evidenta faptul ca face comparatii gen "uite ea ce frumoasa e love struck prietena ei e urata" cam asa cevabig grin Merci oricum pentru sfat:*

| Nikongirl explică (pentru Andradalaura):

Imi poti rescrie inca odata urmatorul tau raspuns (al 2lea) pentru ca nu imi aparesad

| Andradalaura a răspuns (pentru Nikongirl):

Oricum...ce ar trebui sa stie si el ca nu conteaza neaparat aspectul fizic si ca nu e bine sa faca comparatii intre doua prietene. daca te place te tine e ok, sa-ti zica zilnic ca esti frumoasa, dar nu pe baza ca prietena ta e urata ..fiecare cu frumusetea ei ..nu trebuie prietena ta sa se simta inferioara tie pentru ca intervine gelozia si restul care nu da bine cu prietenia voastra ..fii mai atent la comportamentul acestui baiat ...analizeaza-l bine ..succes