| anonim_4396 a întrebat:

Salut, imi place la scoala de o fata suntem in clase paralele si mereu cand am ocazia ma uit la ea zambind, mai ales cand stiu ca si ea se uita la mine. La inceput se uita si ea la mine zambind, ba chiar aproape razand si asa faceam si eu, dar o data cand am trecut pe langa ea s-a intors rapid si parea agitata. Prietena ei s-a uitat atunci fix la mine, deci a zis ceva de mine. La fel s-a mai intamplat, m-am uitat la ea si a inceput intr-un fel sa rada, gen : "haha iar se uita la mine, ti-am spus eu" si iar s-a uitat prietena ei la mine. Astazi, se uita la mine, m-am uitat si eu la ea zambind, apoi s-a intors rapid, ca un fel de " of, iar se uita la mine" parca nervoasa, iar spre prietena ei. In rest uneori daca ne intalnim fata in fata la scoala ne saluta, deoarece ne stim demult. Intrebarea mea este: Ce inseamna asta, deoarece cand si ea se uita la mine zambind si mult, imi dadea mari sperante, acuma sansele parca pica drastic. Ar trebui sa vb cu ea? deoarece nu vreau s-o fac sa se simta stanjenita daca ma uit le ea? Si cum ar trebui s-o intreb? "Nu-ti place cand ma uit la tine?"

Răspuns Câştigător
| AnastasiaKatelimov a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie. Asa suntem noi, fetelehappy. Sa iti explic. Cand un baiat ii zambeste si rade unei fete, aceasta crede ca respectivul o place. Cu cine poate discuta decat cu cea mai buna prietena. Aceasta, tot timpul cand vede ca baiatul ii zambeste fetei si ea rade si zambeste inapoi, normal ca o tachineaza (ii spune ceva despre tine) si ea rade spunand ceva de genu:"nu-i adevarat!laughing". Dar fetele asteapta ca baietii sa faca primul pas; nu se pot duce ele la ei si sa-i intrebe daca simt ceva pentru ele. Trebuie sa faci tu pasul cel mare. Ca sa-ti fie mai usor, incearca sa-i spui pe o retea de socializare(asta daca cu adevarat vrei sa fi cu ea). Crede-ma, iti spun din experienta. Bafta!

9 răspunsuri:
| Fernando9Torres a răspuns:

Ea are noroc ca tu esti baiat, catre mine se uita un baiat incontinu(nu stiu daca ii gay ca nu vreau sa aflu). Normal ca trebuie sa vorbesti cu ea, sa te bagi in seama(dar sa fii atent ce zici cand o sa vorbesti, ca sa nu regreti mai tarziu) sa fii relaxat cand vorbesti cu ea!

Răspuns utilizator avertizat
| Fernando9Torres a răspuns (pentru TuDorEL96):

Am scris destul de "clar"nu stiu ce nu ai inteles? Dar o sa iti mai explic odata..."Sa nu regrete vreun cuvant spus asa, fara rost"!

Răspuns utilizator avertizat
| Fernando9Torres a răspuns (pentru TuDorEL96):

Bine ma, daca esti "experimentat" nu ai pentru ca ai pai patit chestii de genu`, dar daca esti incepator s-a dus dq tot curajul!

Răspuns utilizator avertizat
| neutrino a răspuns:

Bine gandita intrebarea ta, dar aplic-o cat mai repede.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pai stai putin, frate...
Ziua 1: ne-am zambit
Ziua 2: ne-am zambit
Ziua 48: i-am zambit
Stiu cum e sentimentul ala, cand urmaresti pe cineva cu privirea, te 'prinde', ii place ideea, zambeste... Dar trebuie sa avansezi cand ai ocazia, ca din zambete nu faci nimic.
Uitatul asta e un mic semn, daca abuzezi nu mai inseamna mare lucru.
Cum ar fi, daca la nunti, popa ar zice "poti sa-i zambesti lui nevasta-ta"? rolling on the floor
Trebuia sa intri in vorba cu ea dupa primele zambete, acum probabil s-a saturat de obiceiul asta al tau, si o stresezi, s-au spulberat sansele.
Ce ai facut tu e ca o scena dintr-un film, cu un flirt la bar, doar ca baiatului i s-a zgariat discul si tot repeta de o ora "Buna! Buna! Buna!"

Răspuns utilizator avertizat