| Hoskero a întrebat:

Imi place mult cum suna limba italiana si as vrea s o invat. Este mai grea decat engleza? Nu ca ar fi asta un impediment dar sa stiu la ce sa ma astept. Cum e din punct de vedere gramatical? E simpla de invatat? Multumesc

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea merge comparatia cu engleza. Nu-i o limba grea, multe cuvinte seamana cu cele din romana, franceza, etc.

Răspuns utilizator avertizat
| Corina92 a răspuns:

Italiana nu e o limba grea, important este sa ai ambitie si sa vrei tu sa inveti, exista mai multe metode de a invata ai putea face ori un curs, ori online sau poti invata si din filmele in italiana (te-ai familiariza mai repede cu ea)