| flavius01 a întrebat:

Hey! Cum imi pot imbunatati limba franceza? Adica, ador limba asta, mi se pare geniala, dar as vrea sa reusesc sa o invat mai bine. Nu neaparat din punct de vedere gramatical pentru ca asta stiu cat de cat (fac la scoala) cat din punct de vedere al vocabularului...Acelasi lucru l-am facut cu engleza in urma cu cativa ani urmarind multe filme si seriale, dar nu prea pot sa fac acelasi lucru pentru ca nu exista sau nu am gasit eu seriale franceze. Deci, ce imi sugerati?

3 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Te poti uita pe programele de televiziune (in special cele de stiri) in franceza. Poti incerca sa citesti niste carti pentru nivelul la care esti, astfel incat sa inveti cuvinte noi si asa mai departe. De asemenea, sa discuti cu cineva pe un forum sau altele de genul acesta te-ar putea ajuta.

| Anca95 a răspuns:

Buna! Daca vrei anumite expresii care sa te ajute la dezvoltarea vocabularului contacteaza-ma pe privat.

| MissxD a răspuns:

Poti sa faci meditatie happy sau sa participi la niste cursuri de limba franceza din orasul tau. Sau sa te invete un membru al familiei! Sau sa mergi in Franta, sau sa vorbesti pe Facebook cu cineva din Franta!