| andreeasweetlove a întrebat:

Salut happy imi poate spune si mie cineva cum fac sa trag fumul de tigata in piept, sau sa fumez cat mai corect?
Am 16 ani si am mai fumat si pana acum la "ocazii" dar mai mult pufait laughing imi e foarte usor sa ma las si nu intentionez sa ma apuc si sa devin o fumatoare ci doar atunci cand fumez, de placere si ocazional sa o fac cat corect [am auzit ca nu e bine sa pufai si din astea] multumesc frumos happy

Răspuns Câştigător
| Sweetgirl69 a răspuns:

Păi iei fum în gură, ai grijă să nu fie prea mult, apoi deschizi gura și tragi aer în tine, cu tot cu fumul din gură. Așa intră în plămâni și îți dă senzația aia plăcută. După care expiri. Așa se fumează happy Eu îți spun că cele mai bune sunt Kent Click și Marlboro Blue Ice

2 răspunsuri:
| asdfcffcvgvv123 a răspuns:

Te crezi mai desteapta, frumoasa, speciala daca fumezi. Iti zic eu nu esti. Inca o persoana care se apuca de placere si apoi nu se mai poate lasa de aceasta placere, numita viciu. Foarte rau

| omulpaiangan a răspuns:

Asa zicea si sora mea. exact la fel, ca se apuca sa fumeze cand vrea si se lasa cand vrea. Acum dupa 15ani fumeaza 1 pachet la 2zile. Un vecin din scara a murit din cauza unei boli de la tigari. Stia ca avea boala aceea, mai exact cancer la plamani dar el tot fuma.Treaba ta. Cand o sa ai 30ani si o sa fii in miezul vietii o sa te chinui sa te lasi. Faci ce vrei cu viata ta.
Acum si raspunsulla intrebare : daca vrei sa tragi in piept fumeaza macar o tigare la 3-4ore, vei intelege cu timpul cum e. Trebuie sa tragi si aer cand tragi din tigare si sa tragi in piept cum ai respira normal. Dupa aceea poti sa ii dai drumul pe nas ca si cum ai sufla in batista, dar mai incet. Sper ca ti-am fost de ajutor.