| Zack12338 a întrebat:

Salut, îmi puteți da câteva motive să nu mă sinucid, dacă nu motive să nu mă sinucid bine, n-am să o fac doar că am nevoie de motivația aceia de a trăi.

Răspuns Câştigător
| Forneticugem a răspuns:

Viața e

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Adică tu (continui să) trăiești că așa-ți zic alții?

hai mami, ne lași?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

"Pentru ca acolo jos nu exista muzica".

https://sorintata.ro/motive-nu-sinucizi/

Este viata ta, faci ce vrei cu ea. Asta inseamna la fel de bine ca poti sa si o traiesti cum vrei. Stiu ca exista enumite momente cand este foarte greu sa te ridici de jos, cand nu poti sa vezi orizontul si este mai usor sa stai acolo decat sa incerci altceva.

Stiu ca mintea se gandeste la tot felul de variante si mereu doar cand incerci sa o iei pe o anumita cale si nu stii daca este cea corecta sau nu.
Probabil ai trecut printr-o situatie dificila, care te-a descurajat.

Dar sa stii, ca acestea sunt doar momente big grin Totul este trecator. Asa ca da-o in **** de viata si de suparare si fii stapaneste viata pe care o ai, pentru ca alta nu ai.
Daca nu iti place ceva, schimba sau ai rabdare pana cand se schimba.

Daca vrei sa te descarci, noi suntem aici sa ascultam.

Numai bine! ^_^

| 1997onur a răspuns:

Viața e forneticugem ))))

| alexandradlr a răspuns:

Nu te sinucide ca să poți invata sa iei bursa sau sa lucrezi și sa obții o mărire de salariu.

| DoarBogdan a răspuns (pentru alexandradlr):

Adica totul se invarte in jurul banilor? laughing

| Mtoni a răspuns:

Nu rezolvi nimic dacă îți iei viața pentru că sufletul trăiește mai departe și vei avea probleme și după moarte. Merită să trăiești și să admiri natura de exemplu.

| elennax a răspuns:

Au dat unii niste raspunsuri pe aici de te doare capul. Poate ca acum nu ai motivatie, si suna cliseic dar nu e o viata urata, e doar o perioada urata. Si nu uita ca familia si apropiatii tai ar suferi dupa tine. Iti recomand prieteneste sa cauti un psihiatru.

| Zack12338 explică:

Tare cele mai tari răspunsuri am pus întrebarea asta la caterincă măcar acum știu ce să îi zic la colegii care iau 3?