| KIDoOr a întrebat:

Imi puteti spune cate ceva despre Colegiul Natrional de Informatica Tudor Vianu? Ma intereseaza informatii despre cum se desfasoara activitatea la ora, cum sunt profesorii, cate teme se dau si nu in ultimul rand care este atmosfera generala din liceu. Sunt in clasa a 8-a, pana acum am avut media generala 10 pe clasele 5-8. Vreau sa dau la acest liceu, dar am auzit din unele parti ca profesorii nu-si dau silinta la celelalte clase in afara de clasa de olimpici si ca in rest, pentru ceilalti este foarte usor. Foarte intalnita chiar printre elevii si fostii elevi din Tudor Vianu este expresia "Daca nu esti olimpic nu poti sa te afirmi". Este adevarat? Desi am fost la olimpiade de matematica, fizica, romana, chimie, biologie si chiar si de educatie civica nu vreau sa intru in clasa de olimpici, dar totusi vreau sa am parte de o educatie la un nivel cat mai inalt. In acest context, este recomandabil Colegiul Tudor Vianu?

1 răspuns:
| chupyka a răspuns:

Daca iti place intr-adevar matematica,informatica,fizica etc, eu zic ca da. Profesorii sunt in general buni si corecti, dar trebuie se te pregatesti pentru ca vei avea mult de invatat, multe teme de facut. Zvonurile se mai si aproba din pacatesad. Dar nu inteleg de ce te-ai chinuit atat in generala, si totusi nu vrei sa mergi la clasa de olimpici. Ma rog e treaba ta. Ideea e ca, colegiul tudor vianu este un colegiu bun, dar trebuie sa si nimeresti cu profesori buni. Succes