| 1Mihai1 a întrebat:

Salut, imi puteti spune ce inseamna examen coprologic? Ce imi face doctoru'? Analize?

4 răspunsuri:
| Ionait a răspuns:

Iti examineaza scaunul ("treaba mare").

| Ionait a răspuns:

In mare da. Iti faci treaba intr-un flacon pe care ti-l vor da de la laborator.

| BlaBlaa a răspuns:

Da, analize ale materiilor fecale. Examenul coprologic are o importanta covarsitoare pentru diagnosticul tulburarilor de ordin digestiv. Examinarea materiilor fecale se face din punctele de vedere: macroscopic, microscopic, chimic, bacteriologic, parazitologic, precum si din acela al vitezei tranzitului intestinal.

| 1Mihai1 explică:

Deci mergi tu singur la baie...si...atat?