| Alex21222a a întrebat:

Salut, imi puteti spune la ce profil sa ma orientez? Nu stiu intre mate info, filologie, sau automatizari, daca imi puteti spune ce materii se fac la automatizari va rog, multumesc

Răspuns Câştigător
| Delcatty a răspuns:

Ai pus o intrebare cu variatii foarte interesante.
Iti recomand sa faci urmatorul test: http://www.carieramea.com/testul-holland/
Acesta te ajuta sa determini la ce esti mai bun.
Daca esti pe stilul intelectual, daca esti un om pragmatic, cu gandire logica, iti recomand mate-info.
Daca esti mai degraba un tip caruia ii place sa citeasca, sa filosofeze, sa dezbata si sa scrie, filologia clar este pentru tine.
Daca te atrage lucrul manual, rezolvarea concreta a unei probleme si munca migaloasa, atunci, dintre ce ai mentionat, alege automatizarea.
Materiile care se fac la automatizare, in plus fata de cele clasice care sunt la orice profil, sunt desenul tehnic, sanatatea si securitatea muncii, circuite electrice, practica si teorie din fizica, aceasta adaptata pentru acest profil. Dai bacul din fizica.

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat