| Skifer a întrebat:

Imi puteti spune si mie ce tratamente ati folosit pentru acnee? Miere, Aspirina, creme... orice, si care au dat rezultate? Am citit mai multe pe diferite site-uri dar am zis sa intreb persoane care au trecut prin asa ceva si tratamentul lor a dat roade. Deci? Ce tratamente ati folosit si cat de eficiente sunt?

3 răspunsuri:
| justanotheruser99 a răspuns:

Eu am fos la un dermatolog care mi-a recomandat un tratament foarte bun. In fiecare dimineata si seara te cureti cu apa micelara ( asta o folosesc eu si e foarte buna: https://www.vivantis.ro/......laire.html )
Iar dupa curatare dimineata aplici o crema (Skinoren), iar seara un gel (Duac). Tin sa mentionez ca la inceputul tratamentului (acum un an), eu a trebuit sa iau ceva pastile pentru refacerea tesuturilor si vindecarea urmelor/ petelor rosii (Sotret), dar pentru orice eventualitate te-as sfatui sa consulti un dermatolog, el iti poate da un tratament cat mai adecvat pentru tenul tau.
PS: nu incepe tratamentul acesta fara sa consulti un medic, deoarece pastilele au efecte adverse in cazul in care nu sunt administrate corect.

| Satango a răspuns:

Apă şi săpun.

| Skifer explică (pentru Satango):

Fac dus in fiecare zi si stau cel putin 30 minute doar spalandu-mi minunatia de corp si fata. De recunoscut ca nu am la fel de multe ca majoritatea oamenilor, dar tot ma enerveaza cand le vad acolo laughing.