| MihaelaElena67 a întrebat:

Salut, imi spune cineva va rog ce lectii avem de invatat pentru simulare, clasa a XI? Stiu ca era Alexandru Lapusneanul, Harap Alb, Moara cu Noroc, Scrisoarea I si inca cateva. Multumesc

Răspuns Câştigător
| RainbowD a răspuns:

Pentru subiectul III:

1 Povestea lui Harap-Alb
2 Moara cu Noroc
3 Hanul Ancuței
4 Ultima noapte de dragoste întâia noapte de război
5 Ion
6 Moromeții
7 Enigma Otiliei
8 O scrisoare pierduta
9 Luceafărul
10 Alexandru Lăpuşneanul.

6, 8, 9 nu ştiu dacă le-ați făcut până acum. Dar cam astea cred ar fi toate operele care ar trebui să le înveți pentru simularea de clasa a XI, poate cu mici excepții, în funcție de ce v-a predat profesorul la clasă. Succes!