| GGnescafe a întrebat:

Care este mai ușoară de învățat: Alexandru Lapusneanul, Moara cu noroc sau O scrisoare pierdută?

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ultimele 2 mai ales moara

| Bondarel99 a răspuns:

Mie Moara cu noroc mi se pare de departe cea mai usoara.

| RobertMoon a răspuns:

Pai citeste-le si vezi care din astea 3 ti-a ramas cel mai mult in cap, toate au personaje numeroase si intamplari, treaba e sa iti si placa una din ele si asa e clar ca aia e mai usor de invatat apoi...

| zurick a răspuns:

Moara cu noroc.
Lăpușneanul oricum nu se prea dă.

| Ineys a răspuns:

La intrebarea asta nu exista un raspuns obiectiv, ci doar subiective. Poate mie mi se pare mai usoara "O scrisoare pierduta" si poate lui Gigel i se pare mai usor "Alexandru Lapusneanul", intelegi ce zic?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dau bacul anul asta si ma rog sa imi pice ceva legat de Moara cu Noroc a lui Ioan Slavici. Are un fir narativ clar, tipic nuvelei, usor de retinut si care atrage atentia cititorului mai ales prin soarta pe care Slavici le-o da personajelor. Pana la urma e subiectiva treaba asta...

Răspuns utilizator avertizat
| rfeqa a răspuns:

Moara