| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
In ultimul timp am inceput sa ma gandesc la tot felul de chestii ca si cum as fi bogat, as cobori dintr-o masina super etc. Si in plus ma sperii usor, adica verific de cateva zeci de ori sa nu fi dat like la vreun comentariu pe Instagram de la vreo postare ca nu cumva sa imi dea mesaj persoana respectiva si sa se ia de mine.
Sufar de tulburari anxioase si ma gandesc ca din cauza asta e.
Voi ce credeti? E normal?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cu totii avem sau am avut asemenea vise.

| Furnicuta000 a răspuns:

Eu zic ca esti un pic paranoic. Si eu sunt de multe ori. De ex cand vorbesc cu cineva despre cineva ma sperii si stau stresata ca daca a auzit persoana respectiva discutia si se supara pe mine, chiar daca era departe laughing
Dar cred ca tu esti un pic mai mult, sincer tu te sperii din nimicuri. De ce s-ar lua cineva de tine pentru un like? Nu de asta pune lumea poze pe insta, pentru like-uri?

| llleo a răspuns:

Am suferit și eu astfel de tulburări. Nu mi-a trecut în totalitate, dar și-a diminuat din efect, cel puțin. Nu e normal, bineînțeles. Mintea îți joacă feste. Totul se petrece în mintea ta. Încearcă, pe zi ce trece, să nu mai faci același lucru. Ba dimpotrivă, dă like comentariilor pe Instagram, asa cum ne-ai zis. O să vezi că nu se va întâmpla nimic atipic. Nu o să se întâmple absolut nimic. Învinge-ți frica. Singură nu pleacă.
Spor.