| danaalexa a întrebat:

Salut intrebare asta o adresez mai mult celor de varsta mea (fete care sunt in aceeeasi situatie)si in special baietilor:am 14 ani si oricunde ma duc atrag privirile tuturor baietilor si in colectivul in care ma aflu sunt admirata de baieti, dar nu am avut pana acum niciodata un iubit si ma simt goraznic pentru ca cele mai multe fete au primul sarut pe la 12 13. I grav adica ar trebui sa ma ingrijorez vreau sa zic de ce nu am avut un prieten pana acum, vi se pare ca sunt deja cam mare sa nu fi avut primul iubit? Fetelor mai sunteti careva in situatia asta? sau toate ati avut primul iubit pana la varsta mea?

Răspuns Câştigător
| Elena1234456 a răspuns:

Eu am 15 ani si nici nu ma preocupa chestiile astea.Consider o prioritate intrarea la un liceu bun. Daca baietii vor sa fie cu mine, sa ma caute happy.

7 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Parerea mea e ca nu ai vrut sa te grabesti. Cu siguranta ti-a mai placut si tie de vreun baiat dar ai considerat ca nu e cazul sa incerci sa ii spui sau sa ii arati in vreun fel. Acum parca te-ai trezit deodata si iti spui ca ai pierdut mult timp vazand generatia de azi care e mult mai indrazneata. Nu e o problema daca nu ai un iubit. Important este sa nu ai nevoie de un iubit, ci sa iti doresti unul. Este o diferenta mare. Nu trebuie sa regreti ca nu ai un iubit incat sa accepti pe orice baiat. In ziua de azi iti dai seama ca vrei o relatie si nu mai esti dispusa sa astepti. Aici poti gresi pentru ca pe de o parte faptul ca nu ai mai avut pana acum un iubit tine si de lipsa de curaj si de faptul ca nu ti-a placut unul in asa fel incat sa risti multe pentru el. E important sa fii mai indrazneata, cred ca s-a schimbat ceva in acest sens dar totusi nu trebuie sa renunti la acele calitati pe care le-ai cauta la iubitul ideal doar de dragul de a avea un iubit. Spui ca multi baieti te apreciaza. Incearca sa ii cunosti mai bine si poate unul din ei e mai special. Incearca sa profiti de orice ocazie pentru a cunoaste baieti dar totusi incearca sa ai un standard anume. Nu spun sa fii cu nasul pe sus, dar iti spun ca nu are rost o relatie cu cineva daca stii ca nu poate fi ceva de durata. Daca vrei aventuri nu e o problema dar eu cred ca tu vrei ceva mai mult. Nu fa din asta o tragedie si nu considera o relatie ca pe ceva superficial. Atunci cand gasesti baiatul care iti place din orice punct de vedere vei sti ca e cazul sa ai un iubit.

| JustMe a răspuns:

Si eu am avut primul iubit la 13 ani, da nare nimic ca u ai 14 ani si nai avut inca pr.Nu te mai stresa cu asta, o sa gasesti un baiat atunci cand te astepti mai putinoh go on

| gigiro a răspuns:

De ce vrei sa-ti raspunda numai tinerii? Intrebarea ta e foarte pertinenta, si eu cred ca batranii stiu mai multe ' Cine nu are un batran, sa-l cumpere '. Eu stiu ca tu esti o fata frumoasa, probabil foarte bine educata, imbracata, etc. Mai mult ca sigur provii dintr-o familie cu stare. Nu e o asa mare tragedie ca inca nu ai fost sarutata. te vei satura odata, cu siguranta. Sunt destui baieti care nu stiu inca sa sarute.Problema este urmatoarea : baietii au o retinere de a se apropia fata de tine, o fata asa de. din cauza posibilului refuz. Ei nu accepta ideea de a fi refuzati.Mai bine nu incearca. Eu cred ca e mai bine pentru tine sa mai astepti un pic, pana un baiat asemanator tie, va avea curajul sa te sarute.

| deia a răspuns:

Nu trebuie sa iti faci probleme din cauza asta.Nu esti prea mare, chiar delochee hee. O sa iti faci prieten la momentul potrivit, cand simti tu, nu exista neaparat o varsta la care sa iti faci iubit.

Sper ca te-am ajutat :*!

| danaalexa explică:

Chestia e ca as fi avut ocazia de mai multe ori dar cu baieti care nu-mi plac. Pe la 11 12 ani am iesit cu cativa baieti da erau timizi si eu la fel abia daca ne tineam de mana si nu m-au sarutat.Acum de vreo 2 ani nu am mai iesit dar am fost invitata de unu sau doi, ma intreb cele care au iubit la 12 ani ies cu un oarecare care-i iese in cale sau ies cu cei de care chiar le place, vreau sa spun daca ies cu oricine atunci nu mai am complexe ca stiu ca sunt pretentioasa

| BiaJ a răspuns:

Lasa asta.traieste-ti viata.esti o adolescenta.eu am 17 ani si i-am dat prioritate libertatii nu baietilor.asta este decizia ta...winking

Răspuns utilizator avertizat