| BeYourSelf7 a întrebat:

Salut, la ce as putea opta mai departe dupa terminarea liceului pe profil uman, filologie? Mentionez ca sunt extrem de slab la matematica, fizica si chimie. As vrea ceva care sa fie cat de cat banos. M-am gandit la academia de politie dar vreau si alte propuneri. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Dodolina852 a răspuns:

Pe profil uman : poti opta pentru medicina (poti fi dentist sau ortodont, nu neaparat doctor de familie) poti face facultatea de drept, translator, jurnalist, profesor, educator, invatator. Sper ca te-am ajutat! Fundita? :3

2 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Facultati: Drept, Limbi Straine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te poti orienta si catre jurnalism daca iti place