| mtw123 a întrebat:

La facultatea la care vreau sa dau eu sunt profile pentru licența si master. La care sa optez? Care ar fi avantajele? Si care e diferența?

2 răspunsuri:
| Ara997 a răspuns:

Licenta reprezinta primii ani de facultate care se fac imediat dupa ce termini liceul, masterul reprezinta o specializare (o continuare a studii or )care se face Dupa cei 3.4 ani de facultate,
ca sa aplici la un master trebuie neaparat sa ai studii de dilenta in prealabil.

| Mihaelablabla a răspuns:

Diferența este că d-abia după licență poți aplica la Master.