| cosolovschi a întrebat:

Salut la toti
Acum citeva zile in urma am inceput mai des a vorbi cu o fata, totul sa inceput de la aceia ca intr-o seara mergind, eu si prietenul meu, intimplator ne-am intilnit cu ea, ea si prietenul meu sunt fostii colegi, eu eram la citiva pasi de ei, ea si prietenul meu, eu am ramas mai in urma si vrb pe telefon, peste 2-3 min mam apropiat si eu de ei mam salutat, ea a mers cu noi si in jur cam 2 ore am vorbit, ajugind acasa si ca de obicei am intrat pe net. Ea ma gasit pe skype si am inceput a vorbi din ce in ce mai mult, ne-am povestit istoriile noastre interesante ce muzica ne place,, etc. Vorbind cu ea din ce in ce mai mult eu am inceput sa o simpatezez, acum doua zile eu am observat ca discutia noastra nu mai este asa cum era de la inceput parca ceva s-a schimbat. Mi-e acaeasta persoana deja imi este draga si eu nu as vra ca totul sa se termine (sa vorbim din ce in ce mai putin si pe urma cu totul sa nu mai vorbim) eu nu stiu ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| Mwhahahaa a răspuns:

Invit-o in oras...Cunoasteti-va mai bine...
Si dupa aia lucrurile pot evolua...Ma refer sa fiti impreuna s. a. m. d...

Succeswinking

Sper ca ti-am fost de ajutorhee hee
pupici :*
pa`pawave
by Andotsza [; x]

(P. s ...incearca sa aflii mai multe despre gramatica si mai incearca sa-ti imbunatatsejti scrisul ca nu prea se intelege ce ai scrisoh go on)

11 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

happyCel mai bine este sa te intalnesti mai des cu ea.Pe mess nu rezolvi nimicwinkingAsa ca invit-o undeva.Asa o sa o cunosti mai binewinking
Daca nu accepta de prima data, mai incearca.Nu te lasa batut!big grin
Fetelor le plac baietii care le arata ca sunt importante pentru eiwinking
Mult succes!big grin

| Alexăndruţaa a răspuns:

Intreab-o de ce nu a mai vorbit cu tine

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Wow, ce de raspunsuri ai primit! Si cate versiuni. In afara de invit-o, te-a mai sfatuit cineva ceva? Nu? Creativitatea omenirii e in pana de idei?
Ce ar fi sa vorbesti cu ea si sa o intrebi daca te simpatizeaza si ea pe tine- e posibil sa fie ocupata! Ce ar fi sa afli intai daca nu are prieten sau daca nu si-a facut intre timp?
Ce ar fi sa ii faci o surpriza si sa apari pe unde este ea! Sa ii zambesti, sa o intrebi ce face si sa ii vezi reactia! Adica sa verifici terenul inainte de a te arunca, cu, capul inainte!

| marsy a răspuns:

Posibil nu avea timp pentru o diskutie de o lunga durata. sau poate mai are sh ati prieteni cu care vb asa cum sh cu tine.

nu-ti faci griji. mai vb cu ea. sh propune-i sa iesiti la o plimbare. nu mai pierde timpul. poate sa ti-o ia cineva. bafta!

| sorin a răspuns:

Commbinati va

| shishilik a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie asa. Dupa o perioada, insa, a inceput sa vorbeasca cu mine la fel de mult; am invitat-o la o plimbare, si de atunci pot spune ca suntem prietene bunehappy.

Poti sa o inviti si tu la o gura de aer curat...happy

Good luck!

| Claudiu_7827 a răspuns:

Invit-o la un suc si pac pac, mai inteles? laughing

| selena_2212 a răspuns:

Hmm. invit-o in oras si asa o sa va cun mai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-i draga o intalnire pe viu, ce naibii, va multumiti cu tandretzuri pe internet? Prietenia, iubirea, se consuma live!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa se inampla tot timpul cand incepi sa vb cu cineva, la inceput discutiile sunt aprinse apoi mai rar din cauza "penelor" de cuvinte, cel mai bine ar fi sa o inviti la un suc, apoi la altul si tot asa pana ii spui adevaratele tale intentii happy
dar nu te grabi

| dana_8234 a răspuns:

Invit-o in oras la un suc si spune-i ce simti pentru ea. Poate asa se poate schimba ceva intre voi.