| FratelePetarda a întrebat:

La un profil cu media de intrare 8.54 aș putea să intru cu media 8.35?

Răspuns Câştigător
| m1dn1gh7 a răspuns:

Daca profilul respectiv are 2 clase, gen clasa A si clasa B, iar ultima medie a clasei A e 8.54 iar tu ai 8.35, intri in B. Daca ultima medie a clasei B e 8.54, atunci nu ai intrat pe profilul respectiv. Dar asta oscileaza de la an la an, nu ai cum sa stii de dinainte.

| FratelePetarda explică (pentru m1dn1gh7):

Dar au mai fost și ani in care a fost doar o clasa pe profil și s-a intrat cu media sub cea de admitere

| m1dn1gh7 a răspuns (pentru FratelePetarda):

Uite de exemplu si eu am avut un coleg care a intrat la alt liceu pentru ca a avut medie mica, dar il cunostea pe director si din semestrul II a venit in clasa noastra. Depinde si de cunostinte, asa merge in tara asta. PCR pile cunostinte si relatii.

3 răspunsuri:
| MedionTcO a răspuns:

Daca ai media mai mica, nu. De obicei asta este ultima media care a fost anul trecut. Dar nu eniciodata la fel.