| andrada a întrebat:

Salut
Lipia ( cu care se face shaorma) ingrasa?

Răspuns Câştigător
| Georgy_7404 a răspuns:

Daca mananci cu pondere nu si daca esti la dieta nu o manca seara daca de exemplu mananci una pe zi nu se intampla nimic

3 răspunsuri:
| cupcake02 a răspuns:

Am mai zis asta de nu stiu cate ori, orice mancati INGRASA, de-aia mancati, pentru a va asigura aportul de proteine, glucide si lipide (au un rol foarte important si grasimile). Daca va abtineti aiurea de la mancare veti pierde probabil cateva kilograme, impreuna cu foarte multa energie, pofta de viata, stare de bine etc. Orice ingrasa, draga, pana si un mar teoretic ingrasa, pentru ca are aport caloric, dar daca stii cum sa mananci cu masura, iti poti permite absolut orice, chiar si o shaorma intreaga din cand in cand, daca nu e prea tarziu...

| v4zone a răspuns:

Salut! Fast-Food-ul ce-ti sugereaza prin acest nume. Orice mancare din Fast-Food ingrasa indiferent Georgy cand o mananci. Deci Sfatul meu e sa lasi Fast-Foodul deoarece
1. E nasanatos!
2. Mai bine e cand iti faci mancarea cu mana ta constientizand ce ai pus in ea.
De Lipie, e doar aluatul Shaomei nu cred in orice fel ca este daunator organismului!

| Georgy_7404 a răspuns:

Lipia se foloseste pentru shaorma dar nu lipia ingrasa ci acele multe ingrediente lipia ca ingrediente are ceva asemanator cu painea dar nu este paine am o prietena care tine-o o cura de slabire si in loc sa mananance paine manaca lipie asa ca...