| Kqzu97 a întrebat:

Shaorma care este facuta acasa, nu cumparata de la FastFood ingrasa?

5 răspunsuri:
| Fredie a răspuns:

Buna. happy Pai depinde ce iti place tie sa pui in ea. In principiu o lipie cu niste carnita de pui, cativa cartofiori prajiti si ceva verdeturi, legume, etc nu ar trebui sa ingrase foarte mult. Daca tii la silueta insa, e recomandabil sa nu consumi prea multe paste fainoase, paine, lipii si desigur nici cartofi. Hai sa zicem ca o shaormica mica, acolo pe saptamana nu o fi foc, dar sa nu mai spui la nimeni ca ti am zis eu asta! happy

| Helene a răspuns:

In egala masura! Daca ai aceleasi ingrediente, compozitie, da este normal sa aiba calorii.Practic este la fel, nu cred ca poti sa faci o shaorma fara piept de pui sau cartofi prajitihappysi muuulta maioneza! Pupicilove struck

| Ofiintă a răspuns:

Nu as crede pentru ca in cel de casa pui piept de pui
Si izti dai seama ca de la FastFood o condimenteaza cu tot felul de chimicale si normal ca ingrasa
Nu are prea multe calorii dar as zice ca e sanatoasa cu exceptia cartofilor prajiti:tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da! Normal ...pentru ca folosesti aceleasi ingrediente. Daca nu, atunci nu se mai poate numi shaorma.

| LaLaLakin a răspuns:

Depinde ce pui in eawinking. Daca o faci ca acolo, atunci dahappy.
Daca faci una numai din legume, chiar deloc:d!