| AlexNdry a întrebat:

Salut lume. Maine poimaine fac 17 ani. e ceva in neregula cu mine de nu am avut nici-o prietena pana acum?! Oare o fii problema la mine ca sunt prea rusinos? eu sunt glumet de fel, nu ma supar la glume in general vorbesc mult, dar un lucru sa nu uit sa va spun, nu ma pot uita prea mult in ochii unei persoane cand vorbesc fetele cu mine se uita in ochii mei mult si eu nu pot sa fac asta mai mult de 5-7 secunde...

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Deci, ai 16 ani si nici o pritenea, asa-i?
Nu-i nimic in neregula cu tine, 80% din tinerii de 16 ani nu au avut pana acum nici o prietena, deci, nu vad de ce te nelinistesti!
Vei creste si vei invata cum sa te comporti cu oamenii, cu fetele, iti vei lua tu inima in dinti sa ridici privirea si asupra lor, dar in timp, ca nu au intrat zilele in sac.

| gratargratar a răspuns:

E normal sa nu te poti uita mult in ochii unei persoane. De altfel, ar fi si ciudat. Ar inseamna ori ca vrei sa o bati, ori ca esti indragostit, ori ca esti psihopat.

Nici eu nu am avut nicio prietena pana la 17 ani. Nu mi-a parut rau si nici nu imi pare happy
Nu e greu sa-ti faci prietena. Mai greu e sa scapi dupa aia de ea.
Invita si tu o fata la cinema, o fata care te cunoaste, cu care te intelegi. Daca te refuza, mergi la alta. Sunt destule... pune-te pe treaba. Si tine-ti puta in pantaloni pana la casatorie. Bafta.

| leapșa a răspuns:

Nu-i nimic in neregula. Pur si simplu nu s-a-ntamplat, eh.
Pune si tu ochii pe o fata si incearca sa apropii de ea curios si cu umor.

| petitconseil a răspuns:

Fa-ti curaj si uita-te in ochii persoanei, cand porti o conversatie.Asa se face in general, vorbim cu cineva si ne uitam si in ochii ei din cand in cand, ca doar nu vorbim cu peretii, ca sa ne uitam pe pereti.Deci,curaj! Nu e mare lucru sa privesti pe cineva in ochi. Succes!