| proorocul a întrebat:

Salut lumea am si eu o problema. Imi place de o fata si as vrea sa incerc sa ies cu ea dar nu stiu ce sa-i zic si ce sa fac. nu prea ne invatim in acelasi cerc de prieteni si singura modalitate de a vb cu ea e facebook va rog ajutati-ma ca sa pot sa intru si eu cu ea in seama nu stiu ce sa-i spun si sunt putin timid...)

Răspuns Câştigător
| kitana a răspuns:

In primul rand ar trebui sa deveniti prieteni,sa vorbiti pe facebook,poate sa ii ceri un id de messenger, sa o cunosti mai bine si sa te cunoasca mai bine. Daca ai spus ca esti timid o sa te ajute comunicarea asta in scris intreab-o ce filme ii plac? desertul ei favorit? cerei un sfat la o problema de a ta, incearca sa te apropii de ea ca prieten, apoi gaseste punctele voastre comune gandeste-te bine, e imposibil sa nu aveti mcar un prieten comun prin intermediul caruia sa va intalniti.Propunei sa iesiti in oras cu prieteni tai, invit-o la o petrecere sau la un film neaparat in grup la inceput. Daca vezi ca e dispusa sa te cunoasca, in sensul ca e deschisa cu tine pe facebook si se implica in discutii inseamna ca e interesata oarecum de tine... Daca te place cu adevarat o sa gaseasca si ea dupa modalitati de a va intalni.Tot ce trebuie sa faci e sa ajungi sa ii fi cat de cat prieten, dupa o sa fie mult mai usor. Poti sa ii spui de pilda ca ai gasit o cafenea foarte draguta in oras si ca nu ai cu cine sa te duci, o intrebi daca vrea sau are timp? .....deschidete fata de ea spune-i probleme de ale tale, oamenii au mai multa incredere unii in alti cand isi stiu,, necazurile,,;,, secretele.Important e ca daca vezi ca te evita in discutii, nu e atenta sau iti raspunde scurt si nu se antreneaza in discutie, nu are rost sa continui.Succes! ps:daca ai nelamuriri sau poti sa imi mai dai detalii despre atitudinea ei fata de tine o sa iti raspundhappy