| proorocul a întrebat:

Salut lumea am si eu o problema. Imi place de o fata si as vrea sa incerc sa ies cu ea dar nu stiu ce sa-i zic si ce sa fac. nu prea ne invatim in acelasi cerc de prieteni si singura modalitate de a vb cu ea e facebook va rog ajutati-ma ca sa pot sa intru si eu cu ea in seama nu stiu ce sa-i spun si sunt putin timid...

Răspuns Câştigător
| Jυsтℓσяγ a răspuns:

Fii dragut cu ea, adica in comporta-te frumos cu ea.
Fa-i aluzii, din cand in cand, cu privire la voi doi.
Si dupa ce ajungi sa te bagi mai mult cu ea in seama, dupa o etapa, in care a-ti ajuns deja sa va cunoasteti - atunci iti poti permite sa fii dragastos cu ea.Deobicei chestiile astea dureaza ceva adica cel putin 1-2 luni caci mai intervine si faptul ca esti o fire mai timida/rusinoasa si deci trebuie sa ai grija la modul cum te exprimi si ce dai de inteles.
Deci ti-am spus, ii dai de inteles ca o placi dar nu acum ci asta cu timpul...mai intai fa-ti-o de amica/prietena (asta poate dura) si dupa poti face si pasul urmator.
Adica nu te poti duce la ea asa frumos gen "hey, eu te plac...vei sa ne combinam?" nu, ti-am spus chestiile de genul acesta dureaza in timp.
Daca ai rabdare si urmezi toti pasii pe care ti-am indicat eu atunci ai o sansa.Dar desigur cand va veni momentul, asta va ramane la aprecierea ei - daca te place sau nu.Stii tu, "incercarea moarte n-are".
-Numai bine.

3 răspunsuri:
| Jυsтℓσяγ a răspuns:

Dar nu trebuie neaparat sa-i spui direct poti sa ii dai de inteles ca o placi facandu-i ochi dulci.

| proorocul explică (pentru Jυsтℓσяγ):

Mai precis?

| Jυsтℓσяγ a răspuns (pentru proorocul):

Fii dragut cu ea, adica in comporta-te frumos cu ea.
Fa-i aluzii, din cand in cand, cu privire la voi doi.
Si dupa ce ajungi sa te bagi mai mult cu ea in seama, dupa o etapa, in care a-ti ajuns deja sa va cunoasteti - atunci iti poti permite sa fii dragastos cu ea.Deobicei chestiile astea dureaza ceva adica cel putin 1-2 luni caci mai intervine si faptul ca esti o fire mai timida/rusinoasa si deci trebuie sa ai grija la modul cum te exprimi si ce dai de inteles.
Deci ti-am spus, ii dai de inteles ca o placi dar nu acum ci asta cu timpul...mai intai fa-ti-o de amica/prietena (asta poate dura) si dupa poti face si pasul urmator.
Adica nu te poti duce la ea asa frumos gen "hey, eu te plac...vei sa ne combinam?" nu, ti-am spus chestiile de genul acesta dureaza in timp.
Daca ai rabdare si urmezi toti pasii pe care ti-am indicat eu atunci ai o sansa.Dar desigur cand va veni momentul, asta va ramane la aprecierea ei - daca te place sau nu.Stii tu, "incercarea moarte n-are".
-Numai bine.

| Victorita15 a răspuns:

Hey salut laughing uite, deci pentru majoritatea fetelor e important ca baiatul sa faca primul pas. Cel mai bine ar fi sa incerci sa vorbesti cu ea direct, fata in fata. Daca insa nu ai curajul, scrie-i pe facebook....scrie-i cit mai des si incearca sa te intereaezi cit mai mult de e..incwarca sa gasesti lucruri comune, dai likeuri la poze si la postari. IMPORTANT: ori de cite ori o vezi, nu ezista sa o saluti! daca nu vei face asta, se poate supara! Peste o perioada de timp poti sa o inviti in oras...nu trebuie sa fii timid, dar nici super indraznet. Fii tu insuti. Fai complimente, glumeste uneori. Sunt sigura ca vei obtine cele doritewinking mult succes!