| Marian_Nediu_1990 a întrebat:

Salut

Luni 5 martie am simularea la evaluare iar profa de romana ne.a zis la toată clasa ca cine nu are peste 5 nu îl baga în evaluare mie unu nu mi se pare corect sa facă asa ceva dati-mi niște sugestii

MULTUMESC

3 răspunsuri:
| FaraNume1245 a răspuns:

În 8 ani de școală nu ești în stare să iei un amărât de 5?

| Kimball a răspuns:

Invața...

| Sfaterly a răspuns:

Mie mi se pare foarte corect. Din moment ce ai pus întrebarea înseamnă că nu ești sigur pe tine. Măcar dacă erai puțin atent la ore să reții și tu ceva acolo.o definiție, niște trăsături, niște funcții sintactice. Nu e așa de greu. Poți lua 5 cu ușurință. Și să știi că la final se oferă 14 puncte pentru lizibilitate adică pentru scris frumos, fără greșeli gramatical, totul încadrat frumos pe foaia A4. Sper să te descurci. happy