| xXCrystyanXx a întrebat:

M-am decis sa fac acum cateva zile un gameplay despre un joc. Dar inca nu am gasit programul potrivit.In toate programele videoul iese cumplit.Grafica foarte mica jocul pare a avea lagg.Am incercat Fraps, Hypercam 2, Cam studio.Toate m-au dezamagit.Stie cineva alt program de filmat jocuri? Si imi puteti da si un ghid cum trebuiesc facute setarile?

Răspuns Câştigător
| Ferenin a răspuns:

Alt program nu stiu decat cele pe care le-ai enumerat mai sus! Totusi daca tu chiar vrei sa faci unul, imprumuta o camera de filmat, de la o ruda sau un vecin, coleg etc., vezi tu! Salut si succes!

6 răspunsuri:
| xXCrystyanXx explică:

Webcam nu am.Iar cu fraps pot face filmulete.Le fac de 10-15 secunde.Dar odata ce la unesc in Windows Movie Maker iese iures.Nu se poate intelege nimic din ele

| introduaicinumele a răspuns (pentru xXCrystyanXx):

Cu fraps eu filmez. Uite aici cum mi-au iesit http://www.youtube.com/user/laurcriss98?feature=mhee#p/c/4549A42DBAF7F160 sunt in dreapta filmele. RAM, am 4 GB si nu mi la mancat asa repede. Mai mult mi-au chinuit procesorul, un Intel Pentim, cu doar 2 nuclee si doar la 3. 0GHz :(( si placuta video Gigabite GT 220 a fost chinuita de jocu in sine :(

| Ferenin a răspuns:

Daca ai un webcam sau o camera de filmat foloseste-le! Nu e nevoie neaparat de programe, astea mai mult mananca ram, nu toate, dar sunt cateva. Daca tot mai ai lag, incearca sa faci un gameplay la altceva!

| BlueHusky a răspuns:

Fraps. (www.fraps.com) e programul folosit pentru a face filmuletele postate pe youtube.

| catalin542000 a răspuns:

Sall cel mai bun program este Actions poti face ori ce cu el grafica sonor toate limbile inclusiv romana ori ce.

| Vyo564 a răspuns:

Daca ai placa video Nvidia buna poti incerca si Nvidia shadowplay