| Costache_Liviu_1977 a întrebat:

M; am gandit la ceva si am nevoie de parerile voastre. Sper sa nu radeti. Deci, m-am gandit sa fac un vlog gen pe youtube in care sa vorbesc in special despre oamenii grasi, supraponderali, plinuti, dolifani si problemele acestora de incredere. Nici un nu sunt slab, asa ca pot vorbi cu o persoana la fel ca ei. Ma axez pe problemele de incredere si pe sfaturile pe care le mai stiu si eu. Ok...asta e daca ma judecati. Astept parerile multumesc.

10 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Mi se pare dragut sa faci asta. Sigur sunt multe persoane mai plinute care se simt nasol din cauza asta si simt ca nimeni nu ii intege. Dar sper ca iti dai seama ca vor fi si oameni care te vor lua la misto. Daca poti face fata, eu zic ca e ok. happy

| Costache_Liviu_1977 explică (pentru Aasdfghj):

Ma gandesc sa fac asta dar nu stiu daca va prinde sau voi fi in stare.winking Cred ca o sa incerc. Mai astept...idei am

| ionutalex13 a răspuns:

Mi se pare ca faci un lucru bun.multa lume are complexe in ceea ce priveste aspectul fizic. vorbind poti sa ajuti lumea sa si rezolve problemele

| lidix a răspuns:

Nu cred ca o sa faci valuri laughing daca stii cum zic. mai bine fa-i sa slabeasca. serios, nu e ok sa mananci toata ziua shaorma si apoi sa te plangi ca esti gras

| Costache_Liviu_1977 explică (pentru lidix):

Mno crede-ma mananc shaorma odata la 2 ani...

| lidix a răspuns (pentru Costache_Liviu_1977):

Nu lua si tu literalmente. dar zic. stiu 2 barbati aproape obezi care mananca cam de 2 ori pe zi shaorma si apoi ii vad oamenii pe starada asa de grasi si zic: saracii, probabil sunt bolnavi sad. ideea e ca nu sunt bolnavi. poate altii nu mananca shaorma dar mananca alte chestii. mult si prost. scuze ca zic asta. dar degeaba vrei sa le cresti increderea de sine sau moralul. faza e ca si eu daca mananc mult ma ingras. dar fac exercitii plus ca vara mananc numai legume. si in genral mananc portii mici de mancare si nu mananc dupa ora 6. cat pot. meh. si am 51 kg si 1, 66 m. e ok. pentru ca ma straduiesc. nu vreau sa accept ca ma ingras daca mananc cat as vrea si sa raman obeza toata viata. fac ceva sa schimb asta. asa ar trebui sa faca toti.

| Costache_Liviu_1977 explică (pentru lidix):

Iti explic ceva... Poate unii au avut un dereglaj emotional ma intelegi si pe sistem nervos s-au ingrasat. Ei au, la fel si eu am nevoie de incredere ca sa imi revin stii ce greu e. Daca un om e gras nu mananca ca spartu'...

| EsteraXd a răspuns:

Daca tie iti place aceasta idee ar trebui sa incerci. Chiar daca ai fi ales alt subiect pentru vlog, mereu vor exista oameni care te vor judeca, dar nu trebuie sa ii bagi in seama.
Succes happy

| HrubanGustav a răspuns:

E ok sa faci asta si sa incurajezi oamenii sa slabeasca.

| Costache_Liviu_1977 explică (pentru HrubanGustav):

Ma gandesc ca si eu sunt la fel ...ca cineva gen" care s-ar uita la mine". poate imi castig increderea in sine