| qwerty1234 a întrebat:

Salut, m-am hotarat sa merg la sala insa mai am cateva intrebari minore. Am gasit pe youtube un video in care este prezentata o serie intreaga de exercitii pentru bodybuilding pentru cei de varsta mea in care sunt lucrate bicepsii, tricepsii, abdomen, piept, si muschii aia care formeaza V-ul, nu stiu cum se numesc. Seria asta de exercitii dureaza aproximativ 40-45 de minute dar in afara de asta ar trebui sa mai fac si cardio vreo 30 de minute. Seria aia de exercitii ar trebui sa o fac de 3 ori pe saptamana si cardio cam tot de atatea ori, intrebarea mea este: Cardio ar trebui sa fac in aceeasi zi in care imi lucrez muschii sau in alta zi? De ex.: sa fac totul luni, miercuri si sambata sau ar trebui sa fac luni-muschi marti-cardio miercuri-muschi joi-cardio, vineri-muschi, sambata-cardio? Care varianta ar fi mai buna? Apropo, am 16 ani, 72 de kg si 1.75 inaltime. *duminica iau fac pauza fara sa fac niciun fel de exercitiu.

1 răspuns:
| Elvina a răspuns:

Cred ca poti incerca toate aceste combinatii, ca sa nu devina plictisitor. Crede-ma eu vreau sa slabesc si fac o serie de exercitii pe care le stiu pe de rost, dar ma cam plictisesc. Bafta!