| missmarvel a întrebat:

M-am indragostit de un baiat din a noua. Si desi pun pariu ca daca ar afla m-ar respinge, as vrea sa incep sa vorbesc cu el. pe facebook sau whatsapp sau ceva. Dar imi e frica. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pana nu incerci nu castigi nimic

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Incepe prin a-l saluta virtual si vezi cum reactioneaza, daca pare interesat sau nu.
Si nu ii spune nimic pana nu intelegi cu ce ochi te priveste, deocamdata esti stapana secretului tau, nu-i nevoie sa i-l dezvalui prea repede.

| MskDesign a răspuns:

De ce sa te respinga? Poate si el se afla in aceeasi situatie ca si tine, poate iti lasa doar aceasta impresie.Nu uita ca baietii se folosesc de asa ceva pentru a-si ascunde timiditatea sentimentelor.Parerea mea este sa incerci sa vorbesti cu el, dar sa fii foarte atenta, caci un refuz ar putea fi dezastruos pentru tine.Incearca sa intri in anturajul lui.

| Venessis a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el fata in fata asa o sa poti vedea reactile lui fata de tine fb nu ajuta la nimic.