| Alex_Danila_1999 a întrebat:

M-am transferat recent la un liceu pe profil mate-info si la diferente dau muzica, desen si informatica. Vreau si eu sa stiu cam ce s-a facut la desen muzica si informatica ca sa stiu ce sa invat.P.S. sunt clasa a9-a.

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Ce iti zic este pentru clasa a 9-a, insa... nu treci a 10-a?
Spun asta pentru ca mi se pare dubios sa zici ca te-ai transferat la alt profil dar tu sa treci intr-a 9-a.
La muzica sunt gamele, la desen ai perspectiva parca(cu 1 sau 2 puncte), obiecte statice (desene cu fructe si vaze, etc. pe masa), si mai era ceva dar nu-mi aduc aminte.
La info ai pseudocod, operatori, principiile informaticii si ale algoritmilor, dupa mai ai partea de functii:if, for, while, do while, etc. si algoritmi simpli.
Daca treci a 10-a, la muzica este mai mult istoria mzicii, care e usoara ce-i drept, la desen ai perspectiva cu 1 sau 2 puncte, vaze cu fructe (s-ar putea si forme) si cam atat stiu (pentru ca eu la desen aveam fie perspectivele de mai sus, fie de desenat fundaluri)
Iar la info ai algortimi fundamentali, dupa vin structurile repetitive, dupa vectori, dupa matrici, toate foarte usoare in opinia mea happy

| Alex_Danila_1999 explică (pentru LPCTSTR):

Nu trec a 10-a, dar am nevoie de materia din a 9-a

| LPCTSTR a răspuns (pentru Alex_Danila_1999):

A... ok, acum știi și ce te așteaptăwinking

| MiaaSd a răspuns (pentru LPCTSTR):

Sunt la profil mate info intensiv info, si nu am facut informatica in gimnaziu in viata mea, pe deasupra sunt si la primul liceu, ma va afecta asta cu ceva?

| LPCTSTR a răspuns (pentru MiaaSd):

Absolut deloc, nici eu n-am făcut info în gimnaziu și n-a fost deloc problemă în liceu, e pur și simplu prea ușoară dacă gândești logic.