| Vladuthz a întrebat:

Salut, m-ar interesa un manual de fizica de clasa a 12-a, dar care sa contina informatiile mai mult ca pe o lectura. Ideea este ca eu am un manual de fizica de cl a 12-a, dar e de prin anii 90 si contine foarte multe ecuatii la care nu am de gand sa-mi bat capul. Am studiat fizica din clasa a 9-a mai profund si mi-a placut foarte mult, pot spune ca pana la clasa a 11-a am aprofundat-o extrem de bine (atat ca o lectura cat si cu ecuatii, formule, am fost inclusiv la olimpiada in clasa a 11-a). Faza proasta este ca intr-a 12-a a venit un prof nou care nu preda nimic, si chiar as vrea sa stiu despre fizica cuantica si alte rahaturi din astea, insa am fost sfatuit ca materia de a 12-a sa o citesc ca pe o lectura, pe cand manualul meu din 90 contine f multe ecuatii. De aceea va intreb pe voi daca stiti vreun manual de clasa a 12-a care sa contina informatia ca pe o lectura. Acum regula de bun simt ma obliga sa scriu la urma: Multumesc anticipat! Acum vorbind serios, chiar v-as fi recunoscator daca mi-ati arata un astfel de manual (asta daca exista unul).

2 răspunsuri: