| mg112mada a întrebat:

Sunt in clasa a VIII a, si dupa cum stiti anul trecut am inceput chimia.Problema ca profesorul nu prea se ocupa de noi, adica nu stiu..preda, dar pentru el.Iar daca ne dadea probleme, eu una sunt timorata asa, iar cand vedeam problemele nu stiam cum sa scap mai rebede.Acum, in clasa a VIII a imi este asa de greu... desi invat foarte mult.La teste iau opt numai pe teorie, ia problema..Acum, am aceeasi problema si la fizica, caci am facut cu acelasi prof si chimia si fizica, dar la fizica nu prea ne mai folosesc informatiile de anul trecut, iar profesoara e mai indulgenta, si accepta sa atunci cand iesim la tabla, daca nu stim sa ne explice, dar la chimie, profesoara e foarte enervanta, si spune ca ea nu are timp sa ne predea materia de anul trecut...Va rog, ajutor!

2 răspunsuri:
| LanaSpectrum a răspuns:

Inveti ce poti si treci. Materia de anul asta.

| mg112mada explică (pentru LanaSpectrum):

De invatat invat, dar nu ma pricep la probleme si nu stiu cum sa le inteleg.