| Doar_Robben_1998 a întrebat:

Salut,ma numesc Cristian, am 16 ani.Ma rog nu prea cred ca va intereseaza/conteaza,sa trec la ceea ce vreau sa va intre/cer sfaturi.

Deci,eu sunt o persoana mai timida,si de curand mi s-a pus pata pe o fata, imi place de ea dar nu stiu cum sa-i zic, mai pe scurt mi-e frica de raspunsul ei.Sunt mai timid da,asta e si din cauza "prietenilor" deoarece ma dezcurajeaza,mereu ma critica,mereu eu nu fac/spun ceva bine.Iar faza cu aspectul eu nu cred ca arat rau,ma dezavantajeaza zambetul,cel putin nu-mi palce,ma abtin din a zambi,rade...(totusi rad, dar mai timid)!
Si chiar nu stiu cum sa abordez o fata, ce sa discut cu ea/ele.Pentru mine acest capitol este nou(fetele),va rog niste sfaturi de la cei "avansati" sau cele "avansate" daca se poate.

Niste sfaturi de moral,ceva,orice? Chiar nu mai stiu,chiar nu stiu ce sa mai fac.

...a, da uitasem, nu vreau sa vad raspunsuri de genu : "iesi afara", "spune-i cu tupeu", sau alte raspunsuri care nu ma ajuta.

Răspuns Câştigător
| LollittaS a răspuns:

Drumul spre inima unei fete este usor de parcurs, demonstreaza-i ca ii poti fi aproape, fa pasi mici dar siguri, zambeste-i cand o vezi, ia-ti inima in dinti si incearca sa o saluti de cateva ori, daca o sa incepeti sa vorbiti fi deschis cu ea, vorbestei liber, fa-o sa rada, arata-i ca te intereseaza problemele ei si ca ai sta oricat sa o asculti, fa-i complimente dragute din cand in cand, asta face orice fata sa radieze, ascult-o atunci cand are ceva sa iti spuna, da-i sfaturi, arata-i ca o intelegi. Totul poate incepe cu un simplu 'buna', o sa vezi ca totul sa iti iasa bine daca o abordezi cu calm si esti tu insuti, fara falsitate.:*

| Doar_Robben_1998 explică (pentru LollittaS):

Vreau sa le multumesc tuturor pentru raspunsuri, dar daca ma mai puteti ajuta cu ceva.Cum sa-i spun adica,"imi place de tine","vrei sa fii cu mine" etc...Chiar nu stiu, si mi se par penibile unele.Chiar nu stiu.

4 răspunsuri:
| einenebun23 a răspuns:

Spune-i ce ai pe suflet, nu tine in tine. In afara de un NU ce poti primi altceva?

| YesOMG a răspuns:

Sa nu astepti sa faca ea primul pas, tu trebuie sa il faci, tu esti baiatul aici!
Daca nu poti vorbi cu ea fata in fata incearca pe mess sau pe facebook pana o sa prinzi curaj si iti va fi mult mai usor.
Iao usor si dai putin timp sau da'ti tie putin timp. Incearca sa afli mai multe chestii despre ea si apoi intra in actiune :* baftaaaaaa

| FluturashZburator a răspuns:

Buna! Sunt fata si acum un an la scoala am intalnit un tip "banal" la prima vedere. A facut rost de id-ul meu (de la o prietena de-a mea) si am inceput sa vorbim pe mess. Baiatul ma placea si m-a intrebat daca veau sa fiu cu el. Eu nu voiam absolut deloc si tot gaseam motive. El e genul de baiat romantic, dar nu foarte..adica nu siropos. Si pana la urma dupa mai mult timp am zis da.Pot sa spun ca si acum mai tin la el chiar daca relatia noastra a durat 2 saptamani. Asa ca vreau sa zic ca NU EXISTA NU! iti doresc succes :*