| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Ma numesc Doina sunt din Moldova, am 14 ani, si rog sa ma ajutati am o problema, imi ese cosuri ce sa fac? nu vreau cremuri nimic ceva ce sa imi ajute repede.

4 răspunsuri:
| alexutza1183 a răspuns:

Pudra de argila, este buna cosurile se usuca daca o folosesti, iar acestea apar datorita pubertatii
succes!

| Avatar001 a răspuns:

Spala-te cu sapun pe maini, inainte de a atinge fata! Nu folosi sapun obisnuit, ci, crema de ras, sau sapun de ras(daca mai exista)! In fiecare seara, fa-ti gomaj cu tarate de grau(umezeste fata, aplica, cu mana, taratele pe fata si freaca, usor, timp de 3-4 minute), dupa care, te vei limpezi cu apa calduta! Dupa tamponarea fetei cu prosop curat(sau de unica folosinta), aplica pe ten, zeama de lamaie(atentie, ustura!)! Dimineata, poti clati fata, tot cu apa calduta. Nu stoarce cosurile!Evita alimentele excitante,bauturile carbogazoase si tutunul! Fiul meu, a scapat dupa trei saptamani, dar, a continuat cu tratamentul(1-2 ori pe saptamana)si igiena.Spargele mai intai , apoi date cu spirt si apoi date cu miere pe fata , o sa iti treca lasa mierea cam 10 minute Iti doresc succes!
Funda ?

| AdY a răspuns:

Salutare Dorin.
Sunt si eu din Moldova.
Nu poti sa faci nimic atunci cind iti es cosurile, e o perioada a maturizarii. Eu am avut cosuri pe fata, tot spatele si pe ambele miine,,, foartre multe cosuri dar dupa jumate de an au disparut toate. Trebuie doar sa astepti si ele trec singure.

| Krystina0xd a răspuns:

Exista un fel de gel numit" Clearasil". Este chiar bun pot spune. Am aceeasi problema ca si tine. Acest " Clearasil" chiar m'a ajutat, in doar vreo 2 saptamani s-a vazut diferenta. Si este si ieftin: vreo 12 lei...